HaberMatik V3.2

logo

Bozyazı Belediyesi yoğun çalışıyor

Bozyazı Belediyesi yoğun çalışıyor

Bozyazı Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya, bir taraftan turizm sezonunda ihtiyaç duyulan hizmetleri yerine getirirken diğer taraftan kentteki altyapı ve üst yapı çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi.

Çetinkaya, Anamur Gündem’e yaptığı açıklamada, turizm sezonu olması dolayısıyla ilçe nüfusunun arttığını belirterek, “Nüfusun artmasına bağlı olarak beledinin yapması gereken işler de artıyor. Özellikle kenti içi temizlik ve sahil temizliği ön plana çıkıyor. Bu konuda vatandaşlarımızın ve ilçemizdeki tatilcilerin sıkıntı çekmemesi için gereken önlemleri aldık. Ekiplerimiz ilçe genelinde ve sahil kesiminde temizlik ve güvenlik için gereken tedbirleri alıyor. Son olarak Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından Sahil Yaşam Parkı ile Liman arasında sahil temizliği çalışması gerçekleştirildi. Vatandaşlarımızın talebi doğrultusunda bu çalışmalar titizlikle gerçekleştiriliyor” dedi.

KIŞA HAZIRLIK

Başkan Çetinkaya, diğer taraftan altyapı ve asfalt çalışmalarıyla kışa hazırlık yaptıklarını da ifade ederek, yürütülen çalışmalarla ilgili şu bilgileri verdi:

“Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz, Beyreli Mahallesi Ahmet Ceylani Tuğrul Caddesi 202 Sokakta aşırı yağışlarda oluşabilecek su baskınlarının önüne geçmek için kanal temizleme ve beton buz çalışması yapıyor.

Denizciler Mahallesi Yuva Deresi Mevkiinde Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz tarafından asfalt öncesi malzemeli yol bakım ve onarım çalışması sürüyor.

Beyreli Mahallesi 318 Sokakta Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz tarafından sel baskınlarına önlem amacıyla mevcut ömrünü tamamlamış ve hizmet dışı kalmış köprü yerine yeni köprü yapım çalışmamız devam etmekte.

Denizciler Mahallesi Manastır Mevkiinde Fen İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz tarafından asfalt öncesi sıkıştırma çalışması yapılmakta.

Diğer taraftan Merkez Mahallesi Murat Akkuş Sokak drenaj kanalı döküm çalışması ve Lenger Mahallesi Tursun Mevkii drenaj kanalı açma çalışması da yapılıyor.

Bütün bu çalışmaları kış gelmeden tamamlayarak olumsuz hava koşulların yaratabileceği su baskınları ve çevre kirliliğini önlemeyi hedefliyoruz.”

#

SENDE YORUM YAZ