HaberMatik V3.2

logo

Belediyeden muhtarlara bilgisayar

Belediyeden muhtarlara bilgisayar

Anamur Belediyesi, Muhtarlar Günü dolayısıyla muhtarlara bilgisayar hediye etti.

82 sosyal tesisinde düzenlenen yemekli etkinliğe Kaymakam Bilal Bozdemir, Belediye Başkanı Hidayet Kılınç ve başkan yardımcıları, Cumhuriyet Başsavcısı Meriç Dede, Emniyet Müdürü Hanifi Umar, Jandarma Komutanı Kadir Dölek, AK Parti İlçe Başkanı Feyzullah Yılmaz, MHP İlçe Başkanı Mehmet Yayla, Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Sarı, belediye meclisi üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve muhtarlar katıldı.

Yemeğin ardından Kur’an okunarak dua edildi.

BELEDİYE BAŞKANI HİDAYET KILINÇ:

“İSRAİL ZULMÜNÜN SONU ABAD OLMAYACAK”

Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, etkinliğin açılış konuşmasında savaşta yaşamını yitiren Filistinlileri anarak, şunları söyledi:

“14 gündür masum Filistinlilere bomba yağdıran, her türlü gelişmiş silahları kullanarak acımasızca katleden, soykırıma uğratan İsrail’i lanetliyoruz. İnşallah zulmün sonu abad olmayacaktır. Vefat edenlere Allah’tan rahmet diliyoruz. Bu zulmün bitmesini istiyoruz. Şunu da söylemeden geçemeyeceğim; maalesef Türkiye haricinde Müslüman ülkelerin sesi çıkmıyor ya da çok cılız çıkıyor. Bu da Müslümanlar adına gerçekten üzücü bir durumdur. İnşallah, bu Müslüman ülkelerin bir araya gelip bu zulmün karışışına dikileceği günler yakındır. Bu zulmün sonu İsrail’in kendi sonu olacaktır.”

“50 YILDIR İŞ MAKİNESİ GİRMEYEN KÖYLERE GİRDİK”

Muhtarların taleplerini karşılamak üzere var güçleriyle çalıştıklarını ifade eden Kılınç, şöyle devam etti:

“Değerli muhtarlarım, sizler demokrasinin ilk halkasısınız. Mahallenizde, ilk sıkıntılar size gelmekte. Bunun farkındayım. Belediyeye geleli 4 yıl 7 ay oldu. Geldiğim günden bu yana sizlerle hep beraber çalıştık. Belediyenin o 4 yıl 7 ay önceki durumunu hepiniz bir düşünün. Borçlu, batak, aracı olmayan, akaryakıtın bile bir araçtan bir araca aktarıldığı günleri iyi düşünelim. Ama o günlerden bu güne kadar muhtarlarımızın isteklerini elimizden geldiğince sonuna kadar yapmak istediğimizi de hepiniz görmektesiniz. Söz verdiğimiz işlerin hepsinin üstesinden geldik, geleceğiz. 31 Mart akşamına kadar isteklerinizi yerine getirmek için gece gündüz çalışacağız. Başınızı öne eğdirmemek için elimizden gelen ne varsa enerjimizin son damlasına kadar yapacağımı bilmenizi istiyorum. Tabi ki seçim kaygısı olacak, mahalleden sıkıştırıyorlar daha fazlası olsun diyorlar. Ama şunu de bilmenizi isterim, 50 yıldır iş makinesi girmeyen mahallelerimize belediye olarak yapabildiğimizin en güzelini yapmaya çalıştık. En ücra yere kadar her yeri asfaltlamaya çalışıyoruz. Verdiğim sözleri yerine getirmek için her türlü gayreti gösteriyoruz. Girilmedik köy bırakmadık. Bu konuda bazı muhtarlarımızın bizi biraz daha az sıkıştırmasını istiyorum.”

“BİR AY SONRA 3 MAHALLEMİZE DOĞALGAZ VERECEĞİZ”

Belediye olarak yaptıkları çalışmaları da anlatan Kılınç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“800 kilometre asfalt yaptık. Bütün hukuki engellemelere rağmen Dr. Devlet Bahçeli Parkı’nı yaptık. Çünkü, Bern Sözleşmesi’ne göre orası caretta caretta alanı. Bir kısmını da sayın kaymakamımızla birlikte yaptık. Yani kıyı kenar çizgisine çivi dahi çakılamazken bu gün parkımızı yaptık. Antalya Konyaaltı’nın bile imrendiği bir noktaya geldik. Örnek proje olarak sunuyorlar. İşte bizim yaptığımız Recep Tayyip Erdoğan Parkı. Kimse bunu yapamaz diyorlardı ama bu gün Anamur’un ve Türkiye’nin en iyi parklarından birisi oldu. Doğalgaz hadisesini söylediğimizde, hiç unutmuyorum AK Parti’nin önünde miting yaparken söylediğimizde çoğu dedi ki ‘Bizim eski vekil belediye başkan adayımız bu da sıkmaya başladı’ dediler. Ama çok şükür inşallah 15-20 gün sonra en fazla bir ay sonra 3 mahallemizde evlerimizde doğalgaz yanmaya başlayacak. Hedefimiz 2024 yılı sonunda Ören ve Çarıklar’da da bu doğalgaz yanacak. Yani verdiğimiz bütün sözleri fazlasıyla yerine getirdik. Bizim derdimiz daha güzel bir Anamur’dur. İnşallah 56 mahallemizin muhtarlarıyla sorunları çözmek için gece gündüz çalışacağımıza inanıyorum. Bizleri kırmayıp buraya geldiğiniz için teşekkür ederim.”

KAYMAKAM BİLAL BOZDEMİR:

“MUHTARLARIMIZ HALKLA DEVLET ARASINDA BİR KÖPRÜDÜR”

Kaymakam Bilal Bozdemir, yemekte yaptığı konuşmada, Muhtarlar Günü’nü kutlayarak, şunları söyledi:

 “Muhtarlarımız yerel demokrasinin temel taşlarıdır. Cumhurbaşkanımızdan valiye, kaymakamdan belediye başkanına tüm kamu kurum ve kuruluşlarının, tüm devlet makamlarının mahallelerde ve köylerde temsilcileridir. Muhtarlarımız, vatandaşların oylarıyla seçilmeleri nedeniyle vatandaşların temsilcisi, aynı zamanda da devletin temsilcisi olarak mahallelerde bizim gözümüz kulağımızdır. Muhtarlarımız halkın ilk başvurduğu kapıdır. Muhtarlarımız vatandaşların başvurduğu konuyu, belediyeye, kaymakamlığa ve tüm kamu kurumlarına iletirler. Bir köprü durumdadır muhtarlarımız. Toroslar’ın zirvesindeki yaylalarımızdan Çukurabanoz, Sugözü, Boğuntu’dan Akdeniz sahilindeki İskele mahallesine kadar, yine Bozyazı ilçe sınırımız Bozdoğan’dan Gazipaşa sınırındaki Anıtlı’ya kadar 1434 kilometrekarelik Anamur ilçemizin 56 mahalle muhtarı 24 saat gece gündüz demeden mahallelerinin sorunlarıyla ilgilenip mahallelerimizin ve bir nevi devletimizin muhafızlığını yapmaktadırlar. Muhtarlarımıza görevlerini fedakarlıkla yaptıkları için teşekkür ediyorum.

“SİZLERE DESTEK OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Muhtarların imkansızlıklar içinde görev yaptığını vurgulayan Bozdemir, şöyle devam etti:

“Büyükşehir Yasası yürürlüğe girdikten sonra köy statüsü kalktı mahalle olarak değerlendiriliyor. Bir bütçeniz de yok imkânsızlıklar içerisinde mahallelerinizin sorunlarını çözmeye çalışıyorsunuz. Makamlara gelerek bu şekilde hizmet etmeye çalışıyorsunuz. Bu fedakarlıklarınızın farkındayız. Biz de hem Kaymakam olarak, hem de bana bağlı, belediye başkanı ve kurum müdürlerimiz olarak bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da sizlerin yanında, sizlere destek olmaya ve halkımızın hizmetinde olmaya devam edeceğiz. Mart ayında yerel seçimler yapılacak ve görev sürelerinizi tamamlayacaksınız. Ben burada bulunan tüm muhtarlarımıza teşekkür ediyorum. Tekrar aday olacak arkadaşlarımıza başarılar diliyorum.”

“DEVLETİMİZİN VE DEVLET BÜYÜKLERİMİZİN YANINDA OLALIM”

Konuşmasının sonunda İsrail’in Filistin’e düzenlediği saldırılara değinen Bozdemir, şunları kaydetti:

“İsrail, Gazze’de Müslüman Filistinli kardeşlerimize büyük bir zulüm uyguluyor. İnanın insanlığımızdan utanır hale geldik. Savaşın da bir hukuku, etiği vardır. Silahlı kuvvetler, düzensiz milis kuvvetleri birbiriyle çarpışabilir ama çocukların, kadınların öldürüldüğü, hastanenin ve ibadethanelerin bombalandığı bir savaş etiği olmaz. Ben de huzurlarınızda İsrail’in Filistin’de yaptığı zulmü lanetliyorum ve Anamur’dan onlara dualarımızı, desteklerimizi gönderiyoruz. Siz muhtarlarımızın vasıtasıyla tüm halkımızdan isteğim, devlet büyüklerimizin verdiği mesajları yakından takip edelim. Büyük bir oyun oynanıyor, bu sadece Filistin ile sınırlı bir şey değil. Devletimizin ve milletimizin bekasını sağlamak adına da çok uyanık olmalıyız. Büyüklerimizin sözlerine çok önem verelim, dikkatlice takip edelim. Bu gün ama fakat deme günü değil, siyasi görüşlerimizi, dünya görüşlerimizi bir yana bırakarak devletimizin ve devlet büyüklerimizin yanında olalım. Birlik ve beraberliğimizi muhafaza edelim. Etrafımızda, coğrafyamızda çok önemli olaylar oluyor, izlemeye devam edelim. Bu duygu ve düşüncelerle Filistin’de vefat eden tüm Müslüman kardeşlerimize ve tüm insanlara Allah’tan rahmet diliyorum, yaralılara acil şifalar diliyorum. Allah, Filistin halkının yar ve yardımcısı olsun.”

Konuşmaların ardından mahalle muhtarlarına masa üstü bilgisayar hediye edildi.

#

SENDE YORUM YAZ