HaberMatik V3.2

logo

BBP’de Anamur’da  Mustafa Kemal Aslan dönemi başladı

BBP’de Anamur’da  Mustafa Kemal Aslan dönemi başladı

Büyük Birlik Partisi Anamur İlçe Teşkilatı olağan üstü kongresi  Yıldız düğün salonunda gerçekleşti. Büyük Birlik Partisi olağan üstü kongresine, BBP Genel Başkan Yardımcısı Ali Keser, Doğru Yol Partisi Genel Başkan Yardımcısı Fahri Şen, Anamur Belediye Başkan Yardımcısı Türkan Kasapoğlu, Siyasi Parti Temsilcileri, STK Temsilcileri ve Partililer katıldı.

Divan kurulunun oluşması ile başlayan kongrede Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla devam etti.

 Kongrede açılış konuşmasını Anamur İlçe Başkan Adayı Mustafa Kemal Aslan yaptı. Aslan Konuşmasında, “ Birlik Partisinin inandıklarını yapan, vatan millet söz konusu olduğu zaman davanın gereğini yapan kimseden korkmayanların partisi olduğunun altını çizerek sözlerine şöyle devam etti.  “Büyük birlik partililer şartlar ne olursa olsun inançlarını milletin ve devletin menfaatlerini bütün hesapların üzerinde tutan fedakar vatan evlatlarıdır. Büyük Birlik Partisi mensupları Muhsin Yazıcıoğlu‘nun arkadaşları olma sıfatını ve bunun ruhunu taşıyan siyasetin kirletemediği insanlardır. Bizler sadece siyaset yapmıyoruz. Biz bir emaneti taşıyor ve büyük bir ailenin değerlerini koruyoruz. Büyük Birlik Partisi Türk siyasetinin en onurlu unsurlarından biri olarak sapa sağlam ayakta ve yoluna güvenle devam etmektedir. Fakat bizler bununla yetinmeyeceğiz el ele omuz omuza vererek daha çok çalışacağız hak ettiğimiz yere partimizi taşıyacağız. Rahmetli şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu ve muhterem Genel Başkanımız Sayın Mustafa Destici beye layık olacağız ve düne göre çok daha güçlü olacağız.” Dedi.

 Aslan’ın konuşmasının ardından söz alan BBP İl Başkanı Murat Tuncer konuşmasında, “ İlimize, ilçemize, Ülkemize hayırlı olmasını ve İlçe Başkanı Adayı Mustafa Kemal Aslan’a yolunun açık olması temennisinde bulundu.

BBP Genel Başkan Yardımcısı Ali Keser  ise yaptığı konuşmada, “Rahmetli Genel Başkan Muhsin Yazıcıoğlu’nun dünyanın neresinde bir Türk varlığı varsa onunla ilgilenmiş olunla birlik olmuş, ona destek olmuştur. Bunu Kosova da, Sırbistan da, ve bir çok yerde Türk sevdalısı ve lider duruşunu sergilemiştir. Bu davranışları da da emperyalist güçlerin gözüne batmıştır. Merhum Genel Başkanımız Muhsin Yazıcıoğlu’na bu yüzden ve gelecekte kendilerine tehlike yaratacağı korkusuyla suikast yapılmış ve şehit edilmiştir. Cumhur ittifakı temelinin  15 Temmuz gecesi sakakta atıldığını ifade eden Ali Keser, biz o günde dimdik durduk, AK Partili gençler, Milliyetçi Hareket Partili gençler ve Alperenler sokağa çıktılar vatana sahip çıktılar ve o gece Cumhur ittifakı kuruldu. Şimdi devletimizin geliştirdiği savunma sanayi bize gurur veriyor. Savunma sanayimizdeki geliştirdiğimiz silahlar, SİHA’lar, İHA’lar bize düşmanlık etmeye çalışan dış mihraklara karşı gücümüzü gösteriyor. İnşallah Türkiye Cumhuriyeti, Türkün gücü daha da artacak buna inancımız tamdır. “ Dedi.

71 delegenin oy kullandığı kongrede  oy çokluğu ile Mustafa Kemal Aslan Anamur İlçe Başkanı Seçildi.

Kongrede seçilen liste şu ismlerden oluştu:

Yönetim kurulu üyeleri:

Mehmet Ali Topşar, Zihniye Haznedaroğlu, Mustafa Marşap, Güner Poyraz, Hayrettin Aydın,Cem Şerbetçioğlu, Ebru Şimşek, Ayşe Özcan ,Sabri Başarık ve Ahmet Haber.

Üst kurul delegeleri:

Mustafa Kemal Aslan, Oğuzhan Bağ, Zihniye Haznedaroğlu, Hayrettin Aydın, Berkay Baz, Sabriye Başarık, Sıdıka Aslan,Mustafa Marşap, Ahmet Haber, Cem Şerbetçioğlu, Fadime Şerbetçioğlu, Orhun Bağ, Armağan Turhan, Hüseyin Haznedaroğlu, İrfan Gözsüz, Ebru Gözsüz, Alaattin Haber, Günay Şen, Mehmet Baki ,Özcan Özaltun,İlyas Berat Çakılı, Ayşe Haber,Ramazan Çelik, Hüseyin Demir, Hüseyin Ateş, Enver Altıntaş, Süleyman Orhan, Güner Solgun, Mehmet Ali Topşar, Ayşe Özcan, Tuncay Durmaz, Rıdvan Melih Marşap,Emine Saydam, Barış Şimşek,Serap Marşap, Ebru Şimşek, İpek Nehir, Muhammed Öz, Sema Haber, Ömer Halil Ökmen, Hanife Anber,Ali Erdem, Muammer Kılınç ve  İbrahim Durdi ‘den oluştu.

#

SENDE YORUM YAZ

https://www.anamurgundem.com.tr/wp-admin/themes.php?page=hm_theme_options