HaberMatik V3.2

logo

Başkan Kılınç, “Yerel basınımıza ayrı bir önem verdik. Bundan sonra da vermeye devam edeceğiz”

Başkan Kılınç, “Yerel basınımıza ayrı bir önem verdik. Bundan sonra da vermeye devam edeceğiz”

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç,10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü nedeni ile Anamur Belediyesine bağlı 82 Sosyal Tesisler de gerçekleştirilen kahvaltı programında Anamur’da görev yapan yerel gazete ve internet sitesi sahipleri ile bir araya geldi.  Başkan Kılınç’a, Başkan yardımcıları Türkan Kasapoğlu, Metmet Tuğrul, Mahmut Kara eşlik etti.

Programda konuşma gerçekleştiren Başkan Kılınç, gazeteciliğin çok önemli bir kamu görevi olduğunu belirterek: “Basın temsilcilerimizin vatandaşlarımız ile belediyemiz arasında bir köprü kurduğunu düşünüyoruz. Belediye olarak gazetecilerin halkın gözü kulağı olan kurumsal bir kimlik olduğunu bilinci ile belediye olarak ilçemizde görev yapan Yerel basınımıza ayrı bir önem verdik. Bundan sonra da vermeye devam edeceğiz.

Gazetecilerin günümüzde yaşadıkları en büyük sıkıntının ekonomik sıkıntılar olduğunun altını çizen Başkan Hidayet Kılınç; “Bugün altınızdaki aracın benzini yoksa habere gidemezsiniz birinci kaynağa ulaşamazsınız. Hal böyle olunca da üçüncü dördüncü kaynaklardan gelen bilgilerle yetinmek zorunda kalırsınız. O da ne kadar sağlıklı olur bilinmez.” Dedi. Belediye Başkanı olarak bu bilinçle hareket etmeye gayret gösteriyoruz. Kılınç, bu sorunların çözümü için sizden talep gelmeden önce çözüm yoluna gitmeye çalışacağım.” Dedi.  Program sonunda  Başkan Kılınç, gazetecilere çiçek, kravat ve fular takdim etti. Program, toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

#

SENDE YORUM YAZ