HaberMatik V3.2

logo

Başkan Çetinkaya’dan, 10 Kasım Atatürk’ü anma Mesajı

Başkan Çetinkaya’dan, 10 Kasım Atatürk’ü anma Mesajı

Bozyazı Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 84’üncü yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mazlum ve ezilmiş tüm milletlere örnek olmuş bir lider ve büyük bir devlet adamı olduğunu belirten Başkan Çetinkaya, “Aramızdan ayrılışının 84’üncü yıldönümünde Kurtuluş Savaşımızın önderi, Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü şükranla yâd ediyoruz” dedi.

Başkan Çetinkaya, mesajının devamında şu ifadelere yer verdi: “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Kurtuluş Savaşı’nda milletimizin bağımsızlık savaşının önderi olmuş, Anadolu topraklarından başlayan istiklal mücadelesi Atatürk sayesinde başarıya ulaşmıştır. Milletimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde verdiği şanlı mücadele ile bağımsızlığını koruma, milli birlik ve beraberliğini güçlendirme ve devletini sonsuza kadar yaşatma azim ve kararlılığını tüm cihana ilan etmiştir. Atatürk sadece Türk milletine değil, mazlum ve ezilmiş tüm milletlere örnek olmuş bir liderdir.  Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının aziz hatıraları milletimizin kalbinde ebediyen yaşayacaktır. Bizlere emanet bıraktığı Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmak, geliştirmek ve güçlendirmek için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bu düşüncelerle, vefatının 84. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile vatanımız uğruna şehit ve gazi olan tüm kahramanlarımızı bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.”

#

SENDE YORUM YAZ