HaberMatik V3.2

logo

Başarısıyla Anamur’u gururlandırdı

Başarısıyla Anamur’u gururlandırdı

Emekli İlkokul Müdürü ve Anamur Belediye Meclisi Üyesi Kazım Kılınç’ın kızı Sevgi Kılınç, üniversiteyi birincilikle bitirerek hem ailesini hem de Anamur’u gururlandırdı.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) 2022-2023 akademik yılının tamamlanması dolayısıyla Kestel Yerleşkesi’nde mezuniyet töreni düzenlendi. 3 bin 41 öğrencinin diploma aldığı törene, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, ALKÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Arife Uslu Gökceoğlu, Alanya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mesut Güner, siyasi parti temsilcileri, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı. 

Törende, Anamur Akdeniz İlkokulu Müdürü iken emekli olan Kazım Kılınç ve emekli öğretmen Refika Mukaddes Kılınç’ın kızı olan Sevgi Kılınç da diploma aldı. Eğitim Fakültesi İlköğretim Matematik Bölümünden birincilikle mezun olan Sevgi Kılınç, mutluluğunu ailesiyle paylaşırken, ödül konuşmasında şunları söyledi:

“Ben de anne baba mesleği olan öğretmenliği tercih ettim. Anne babamdan ve öğretmenlerimden öğretmenlik mesleğinin ne kadar önemli olduğu gördüm. Bir çocuk için en önemli şansın iyi eğitim olduğu biliyorum. Başöğretmenimiz Atatürk, ‘Ülkemizi gerçek hedefe, gerçek mutluluğa kavuşturmak için iki orduya ihtiyaç vardır; birisi vatanımızı kurtaran asker ordusu, diğeri milletimizin geleceğini yoğuran irfan ordusudur’ demiştir. İşte ben de bu irfan ordusuna katılmaktan çok mutluyum. Başarımda her zaman yanımda olan aileme ve bende emeği olan anasınıfından fakülteye kadar tüm öğretmenlerime teşekkür ederim.”

#

SENDE YORUM YAZ