HaberMatik V3.2

logo

Başarır, Anamur’da halka hitap etti

Başarır, Anamur’da halka hitap etti

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Anamur’da halka hitap etti.

Başarır ve beraberindeki İYİ Parti Mersin Milletvekili Behiç Çelik ve milletvekili adayları ile ilçe başkanları konvoyla kente giriş yaparak Cumhuriyet Meydanı’na geldi.

Burada düzenlenen mitingin çalış konuşmasını yapan CHP Anamur İlçe Başkanı Durmuş Deniz, Anamur’un bir tarım kenti olduğunu, ancak üretilen bu ürünlerin hak ettiği değeri bulamadığını belirterek, “Üretim planlaması olmadığı için çiftçi ürettiğinin karşılığını alamıyor. İlçemizde çok güzel çilek ve muz üretilmesine rağmen ülkemizde birçok tarım ürünü en güzel şekilde üretilmesine rağmen ürünlerimiz çoğu zaman para etmiyor. Yurtdışından buğday, saman, şeker, mercimek, nohut, tarımsal her türlü ürünü ithal ediyoruz. Artık millet ittifakıyla bunların hiçbirisi İthal edilmeyecek. Üretici üretecek, çiftçimiz kazanacak” dedi.

İyi Parti Mersin milletvekili Behiç Çelik de konuşmasında, “1 Mayıs‘ta Genel başkanımız Sayın Meral Akşener Mersin’de olacak. Mersin’de büyük miting yapacağız. Sizlerle bunun müjdesini paylaşmak üzere buraya çıktım. Biliyorsunuz bu CHP’nin mitingi, dolayısıyla sözün sahibi Cumhuriyet Halk Partisi’dir “dedi

CHP Mersin Milletvekili ve milletvekili adayı Ali Mahir Başarır ise coşkulu kalabalığa hitaben “Bu toprağın cesur yürekli insanlarını saygıyla selamlıyorum. O elinizdeki bayraklar yukarıya kalksın, o bayrakları beş tepeye doğru sallayın, herkes Türk bayraklarını sallasın, Anamur’u görsünler, bayrak nedir? vatan nedir? memleket nedir? Kuvayı Milliye nedir? Gazi Mustafa Kemal Atatürk nedir? Görsünler, Bize milliyetçilik dersi vermeye kalkanlar görsün” dedi.

Başarır, sözlerini şöyle sürdürdü:

“14 Mayıs’a darbe diyenlere soruyorum işte burada teyzeme soruyorum sen darbemi yapacaksın? amcama soruyorum, amcam darbe mi yapacaksın? Ablacığım darbe mi yapacaksın? Sana soruyorum ne zamandan beri oy kullanmak darbe yapmak oldu? Tabi bu ülkede Recep Tayyip Erdoğan‘dan başka kim kazanacaksa o darbeci..! Recep Tayyip Erdoğan‘dan başka kim kazanacaksa terörist..! Asıl terörist ne biliyor musunuz? Halkın iradesini yok saymaktır yok. Tayyip Bey bakanlarına sahip çık, her ile bir bakan hediye ettin bize de Nebati düştü. Her gün sokaklardayım vatandaşımla görüşüyorum, çilek ürün üreticisi ile görüşüyorum, muz üreticisi ile görüşüyorum, hayvancımla görüşüyorum, Öğrencime, emeklerimle, esnafımla görüşüyorum, işçimle görüşüyorum. Onları yek ekmeye muhtaç eden Nebati’yi Mersin’e yolladın. Hem de birinci sırada benim karşıma.! yazık değil mi ona?. Bakın burada toplanan Anamur’un yiğit evlatları kendi araçlarına kendi yakıtlarını koyarak bugün konvoya katıldılar 2000 kişilik büyük bir konvoy gerçekleştirdik. Biz kendimiz hiçbir araca bir kuruşluk yakıt koymadık. Herkes kendi cebinden kendi aracıyla, kendi gönlü ile buraya geldi. Ama bakanlıklarda yakıt ihalesi yapılıyor. Niye yapılıyor biliyor musunuz? Bakanlar aday oldukları yerlerde seçim çalışmalarında bu yakıtları kullana bilsinler diye yapılıyor. yazık değil mi bu ülkeye. İşte burada toplanan bu halk 14 Mayıs’ta bunun cevabını sandıkta verecek. adalet için verecek, hukuk için verecek.”

#

SENDE YORUM YAZ