HaberMatik V3.2

logo

Bağımlılıkla Mücadele Derneği kuruldu

Bağımlılıkla Mücadele Derneği kuruldu

Anamur Bağımlılıkla Mücadele ve Yardımlaşma Derneği Geçici Yönetim Kurulu belirlendi.

Kurucu Başkanlığa Mehmet Gümüş’ün getirildiği dernekte yönetim şu isimlerden oluştu:

Başkan Yardımcısı Batuhan Çıtırkı, Sekreter Avukat Hüseyin Kılınç, Sayman Alparslan İslam Gümüş, Kurucu Üye Orhan Çıtırkı, Kurucu Üye Oğuzhan Yapar.

Dernek Başkanı Mehmet Gümüş, yaptığı açıklamada, derneğin amacını şöyle anlattı:

“Ülkemizde uyuşturucu ve madde bağımlılığının kullanımının önlenmesi ve azaltılmasına yönelik çalışmaların hızla ele alınması gerektiğine inanıyoruz. Bu amaçla geleceğimizi emanet edeceğimiz neslimizin uyuşturucu ve her türlü madde bağımlılığı bataklığına  düşmelerini engellemeyi, varsa düşenlerin de acilen özgürce yaşamaları noktasında tedaviye alınıp ve bununla ilgili hastanelerin gerekli  ekipmanların ve personellerin Anadolu coğrafyasının  her köşesinde yaygınlaşması sağlanmalıdır

Anamur Bağımlılıkla Mücadele ve Yardımlaşma Derneği  (ABYAD) olarak, beyni uyuşturulmuş değil, bilinçli ve ne yaptığını bilen bir nesil istiyoruz. Gerek uluslararası gerekse ulusal anlamda derneğimizin  hedefi önce ailelerimizi  bilgilendirmek, gençlerimize sahip çıkmak ve onların bataklığa düşmelerini engellemektir. Hiç kimse ama hiç kimse “Benim oğlum benim kızım ve benim torunum yapmaz” demesin. Toplum olarak ciddi ve samimi bir şekilde bu problemin çözümüne  odaklanmaz isek, vurdumduymaz ve neme lazımcılığımız yüzünden dünyayı saran ateş bir gün bizi de yakacaktır. Bu yüzden her türlü uyuşturucuya ve bağımlılığa hayır diyor ve halkımızı duyarlı ve uyanık olmaya davet ediyoruz.”

#

SENDE YORUM YAZ