HaberMatik V3.2

logo

AYHAN REİS’DEN DEPREME ANLAMLI BESTE

AYHAN REİS’DEN DEPREME ANLAMLI BESTE

Anamur’da kişiliği ve yaptığı radyo programcılığı ile herkesin sevgisini kazanan ilçenin sevilen radyo programcısı Ayhan Reis yaşanan deprem felaketinde kaybolan canlara ve acılarına bestelediği deprem ağıtı ile yürek tellerine dokunan bir eser ortaya çıkardı.

Yaptığı çalışma il ilgili gazetemize yaptığı açıklamada şu ifadeler yer veren Anamur yerel sanatçısı Ayhan Reis, “’Deprem Ağıtı eseri yazarken ve okurken en çok heyecanlandığım eserlerdendir. Bu şarkının yüreklere bir nebze serinlik olmasını ve yaraları hafifletmesini umuyorum. Eşsiz müzik kültürüyle esere ayrı bir değer katan sanat yönetmenim, değerli üstadım Ali Koyu ‘ya teşekkür ediyorum. Söz ve müziği bana ait olan Şarkının Sanat yönetmenliğini Ali Koyu üstlendi.  Amacımız yaşana bu felakete bir nebze olsun yaralara merhem olma adına duygusal bir çalışma düşüncesiyle besteledim. Yürek tellerimize dokunacak bir eser ortaya çıkarmaya sanatsal yönü de ağır basan şarkıda duygu sömürüsüne mahal verilmediğinin altını çimek istiyorum ”dedi.

AYHAN REİS KİMDİR?  

Ayhan Reis 1975 Anamur doğumludur. Bozyazı ilköğretim okulunda başladığı eğitim hayatını Dumlupınar Üniversitesi İİBF iktisat bölümümden mezun olarak tamamlamıştır. Uzun yıllardır özel sektörde faaliyet gösteren sanatçı tekstil sektörü, müzik sektörü, radyo yayıncılığı ve reklam sektörlerinde faaliyetleri olmuştur. Halen tabela, matbaa ve radyo yayıncılığı alanlarında aktif çalışmaktadır.  Söz ve müzik yazarlığına da devam eden Ayhan Reis’in bilinen ve bilinmeyen 200 den fazla eseri bulunmaktadır.

#

SENDE YORUM YAZ