logo

Ayhan Güven istifa etti

Ayhan Güven istifa etti

CHP Anamur Eski İlçe Başkanı ve Belediye Başkan Aday Adayı Ayhan Güven, son günlerde ilçede yayılan kendisine ait bir ses kaydında geçen konuşmalarla ilgili açıklama yaptı ve partisine zarar vermemek üzere istifa ettiğini duyurdu.
Güven, ses kaydındaki sözleri nedeniyle tüm ilçeden, partililerinden, CHP Adayı Durmuş Deniz ile ailesinden ve Akinelilerden özür dilediği yazılı açıklamada, şunları kaydetti:
“İLK DESTEĞİ ANKARA’DA VERDİM
17 Ağustos 2013 tarihinde CHP Anamur İlçe Başkanlığı’na seçildim. 12 Kasım 2018’de geride bıraktığımız yerel seçimde partimden belediye başkan aday adayı olabilmek için ilçe başkanlığından istifa ettim ve aday adayı oldum. 27 Ocak tarihli parti meclisimizin kararı ile CHP Anamur Belediye Başkan Adayı olarak sayın Durmuş Deniz gösterildi. Daha parti meclisinde oylama geçmeden adayımızın yanında durarak Ankara’da kaldığımız otelde bir araya geldik ve adayımızın arkasında olduğumuzu bütün ilçe kamuoyuna deklare ettik.
TÜM MAHALLE TOPLANTILARINA KATILAN TEK ADAY ADAYIYIM
Daha sonra adayımızın 30 Ocak’ta ilçemize gelmesiyle birlikte hep beraber diğer aday adayı arkadaşlarımızla birilkte basın açıklaması yaparak seçim kampanyasını başlattık ve hep beraber çalışmalara elimizden geldiğince katkı sunmaya çalıştık. Hatta bütün seçim kampanyası boyunca tüm mahalle toplantılarına katılan tek aday adayıyım.
KARŞIYA ÇALIŞACAĞINI SÖYLEYEN ARKADAŞI TESKİN ETMEK İÇİN O KONUŞMALARI YAPTIM
Seçim çalışmalarımız sırasında kullanılan araçların şoförü olan bir arkadaşımızın uygunsuz davranışları sonucu kullandığı aracın anahtarının elinden alındığını öğrendim. Nedenini araştırdığım zaman çalışan arkadaşlarımıza karşı uygunsuz davranışlarda bulunduğunu whatsapp görüşme kayıtlarından tanık oldum. Daha sonra bu arkadaşımız kendi özel aracındaki partimizin ve adayımızın fotoğraflarını sökerek karşı partinin ve adayın fotoğraflarını yapıştırmış olduğunu ve bunları whatsapp’taki CHP çalışma grubunda paylaştığını, gruptaki tüm arkadaşlarla birlikte tanık oldum. Kendisini arayıp bunun iyi birşey olmadığını, kaldırması gerektiğini söyleyince kendisi bana, kendisine haksızlık yapıldığını, partiye oy vermeyeceğini ve karşıya çalışacağını belirtmesi üzerine ben de onu teski etme, gazını alma bağlamında “haklısınız düzeltiriz” bağlamında konuşmalar gerçekleştirdim.
SANDIK GÖREVLİSİ OLDUĞU İÇİN TEKRAR İRTİBATA GEÇTİM
Daha sonra, bu olaylar olmadan önce belirlenen ve ilçe seçim kuruluna gönderilen sandık görevlileri listesinde kendisinin sandık görevlimiz olduğunu, bu görevi yapamayacağını ilçe başkanlığımıza bildirmesi üzerine yedek sandık görevlisi görevlendirmek istedik. Ancak yedek sandık görevlisinin de sağlık sorunları dolayısıyla sandık başına gelemeyeceğini gördükten sonra sandığın boş kalmaması adına arkdaşımızla tekrar irtibata geçtim.
GÖRÜŞMEYİ KAYDA ALARAK ŞAHSIM ÜZERİNDEN İNTİKAM ALDI
En son Bahçe mahallesinde yapılan akşam mitingimizden sonra alkollü bir ortamda kendisiyle yaptığımız görüşmede şu an ilçe kamuoyunda, çeşitli sosyal medya platformlarında paylaşılan görüşmeyi gerçekleştirdim. Arkadaşımız da bu görüşmeyi kayda alarak, adayımıza dinletip servis ederek partiden gönderilmesinin intikamını şahsım üzerinden almış oldu.
GÖRÜŞMENİN İÇERİĞİ AMACINI AŞTI, ADAYIMIZDAN ÖZÜR DİLEDİM
Bir gün sonra adayımızla birlikte bir arkadaşımızın ofisinde yaptığımız görüşmede, bu görüşmenin izah edilebilecek bir yönü olmadığını amacı farklı iken görüşme içeriğinin amacını aştığını ve bu konuda beni affetmesini istedim ve özür diledim.
TÜM İLÇEDEN, PARTİMDEN, ADAYIMIZ VE EKİBİNDEN, AKİNELİLERDEN ÖZÜR DİLİYORUM
Görüşmenin amacı ne olursa olsun, her ne kadar onun önceki konuşmalarındaki ifadelerini kendisine karşı tekrar kullanmış olsam da bu konuşmanın haddini aşan bir konuşma olduğunu, bu ifadelerin benim ağzımdan çıkmaması gerektiğinin bilincindeyim ve bu konuda tüm ilçe kamuoyundan, partimiz kamuoyundan, adayımız ekibi ve ailesinden, özellikle Akine mahallelilerimizden özür diliyorum.
PARTİME KARŞI DURUŞ SERGİLEMEDİM
Şu hususun da bilinmesini özellikle belirtmek isterim ki gerek 31 Mart 2019 seçimlerinde gerekse daha önce yapılan seçimlerde ülkemizin temel taşı ve Cumhuriyetimizin, demokrasimizin yılmaz savunucusu olan partimize karşı herhangi bir karşı duruş sergilemedim.
SEÇİM KAMPANYASINA ELİMDEN GELEN DESTEĞİ VERDİM
Bütün ilçe kamuoyunun bildiği üzere, 17 Ağustos 2013’te ilçe başkanı olduğum zamandan aday adaylığı için istifa ettiğim 12 Kasım 2018 tarihine kadar 2014 yerel, 7 Haziran 2015 ve 1 Kasım 2015 genel seçimleri, Anayasa referandumu ve en son 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimlerinde ilçemizin 56 mahallesinde partim ve ülkemin geleceği adına çalmadık kapı ve sıkmadık el bırakmadım. Son yerel seçimlerde de adayımızın ilk haftalarda programını hazırladım, kendisine sundum ve ilçede seçim için görüşülmesi gereken kişilerin listesini verdim. Partinin sandık kurulları belirlenmesi, konvoyların düzenlenmesi noktasında yardımcı olmaya çalıştım, partinin seçime hazırlanması noktasında bütün yazışmaları gerçekleştirdim.
EŞİMİN OKULUNA GİDİLDİ, EVİM GÖZETLENDİ, ARKADAŞLARIM TACİZ EDİLDİ
Tüm bunlara rağmen, daha sonra öğrendim ki eşimin okuluna kontrol amacıyla insanlar gönderilmiş, oturduğum ev 10 gün süreyle sürekli izlenmiş, arkadaşlarım izve köşelere çekilerek sürekli taciz edilmiş.
MİLLET İTTİFAKININ DİĞER PARTİSİYLE KONSENSUS SAĞLANSAYDI SEÇİM KAZANILABİLİRDİ
Sonuç olarak 31 mart yerel seçimlerde partimiz ve adayımız nerede ise 3 partiye karşı savaş vererek 15 bin 697 gibi bir oy almıştır. Ama ittifakın adayı 19 bin 545 oy alarak seçimi kazanmıştır. Seçim stratejisi olarak Millet ittifakının diğer partisi ile irtibata geçilerek daha iyi bir sonuç alınabilir ve seçim kazanılabilirdi. Ancak adayımızın ve bizlerin çabasına rağmen ortak bir konsensus sağlanamamıştır.
HUKUKSUZCA ELDE EDİLMİŞ BİR SES KAYDIYLA YENİLGİNİN
BİR KİŞİYE YIKILMASINI KAMUOYUNUN TAKDİRİNE BIRAKIYORUM
Seçim sonuçlarından da görüleceği üzere aradaki fark 3 bin 848 oydur. Bu oy farkına rağmen seçimin kaybının birilerine ve bir kişiye yıkılması çabasını, hukuksuzca elde edilmiş bir ses kaydı üzerinden itibar erezyonuna uğratılmaya çalışılmamı kamuoyunun takdirlerine bırakıyorum.
PARTİME DAHA FAZLA ZARAR VERMEMEK İÇİN ÜYELİKTEN İSTİFA EDİYORUM
Bu gerçekler altında, partime, ilçe örgütüme, parti tabanıma daha fazla zarar vermemek adına üyesi olmaktan onur duyduğum, Cumhuriyetimizin yıkılması kalesi Cumhuriyet Halk Partisi üyeliğimden istifa ediyorum.”

#

SENDE YORUM YAZ

#

Ayhan Güven istifa etti” için 4 Yorum

 1. CUMHUR : diyor ki:

  Sende onur olsaydı bunu yapmazdın.Sen Anamur’daki çalışmaların tamamıyla CHP’nasıl zarar veririm yönünde çalışmışsın.
  Sen ve senin gibiler çok var bunların tamamı bu partiden temizlenirse o zaman bu partililerin onuru ve şerefi kurtulacak.İnşallah Durmuş DENİZ bu işe bir an önce el atar yeni bir yönetim oluşturursa biz yeniden yeşermeye ve büyürüz.

 2. Can yoldas : diyor ki:

  Keşke hicbir yerde destek vermeseydin kicin yere yakın senden herşey beklenir serefsiz

 3. Akineli : diyor ki:

  Sen akinelilerin tırnağı olamazsın. Istıfa etmekle geç bile kaldın. Şeref yoksunu karakter yoksunu.. Sen ve senin gibilerden sonra biz yeniden el ele kol kola olacağız

 4. İsim * : diyor ki:

  Çıkan ses kaydının ya da ayhan güvenin avukatı değilim lakin 150 oy ile suphi alp üzerinden partiye seçim kaybettiren durmuş denizin afiş bayramlama miting alanlarının organizasyonunu yapan kisi olarak yazma gereksinimi duyuyorum.
  Ses kaydı ve öncesi ve sonrası tamamen organize edilmiş planlanmis bir olaydır nitekim chp nin 2019 anamur adayı durmuş deniz partiye ihanet suçundan ihraç edilmiştir. Belgeleri genel merkezde mevcuttur. Vahap Seçer ve para ile zoraki bir şekilde ihracı kaldırılmış aday yapılmış ve bizler canla gecemizi gündüzümüze katarak çalışmışız ama 3 karşı tek kazanma ihtimalimizin olduğu söylenemez çok çalıştık ama olmadı tüm seçimi kaybetmenin bahanesini bir ses kaydına yıkmak siyasetle bağdasmamakla beraber tabiri caizse sapıklıktır. Oy oranlarına bakarsak akine köyünde 50 ye yakin firemiz var bir kere sen kendi evine hakim değilsin adayın ikamet adresi sağlık mahallesi sonuçlarına rica ediyorum bir bakın kaç fark var kadirler obasına güvenildi yediğimiz fark ortada bir komite kurdular örgütle adayın arasına girdiler hepsi göktaş mahallesinde ikamet ediyorlar fark attığımız göktaşta aldığımız oy ortada tum bunları bir kenara bırakıyorum gençlere yaptığınız zulmü asla unutmayacağım ben köyümden parayla genç tutarım diyen bir aday için çalıştık durmuş deniz defalarca bu partiye bu insanlara ihanet etmiş birisidir. Şayet durmuş deniz bir daha sefere tekrar aday olursa chp.den başka bir yere asla oy vermedim vermem de lâkin gelipte durmuş denizin bayrağını da asmam daha söylemek istediğim çok sey var durmuş deniz insanlarin partinin umudunu çalmış biridir.