HaberMatik V3.2

logo

Ayhan: Çağdaş Bir Türkiye İçin Basının Önemi Büyük

Ayhan: Çağdaş Bir Türkiye İçin Basının Önemi Büyük

Cumhuriyet Halk Partisi Anamur Belediye Başkan A.Adayı Ali İlhan Ayhan,10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Ayhan mesajında, ”Gazetecilerin özgürce haber yapmasını sağlamak demokrasinin olmazsa olmazıdır. İlkeli ve tarafsız gazeteciğin varlığı ülkemiz demokrasisinin ve sosyal adaletin gelişimine doğrudan katkı yaptığı gibi, kamuoyu denetleme sorumluluğunu ve demokrasi kültürünün yerleşmesini sağlamaktadır.” Dedi.

CHP Belediye Başkan A.Adayı  Ali İlhan Ayhan, 10  Ocak Çalışan Gazeteciler Günü  nedeniyle   yayınladığı mesajın devamında şunları söyledi: “Çağdaş ve demokratik toplumlarda gazeteciler yaptıkları gerçek, doğru, tarafsız haberler ile toplumu bilgilendirir ve basın bu toplumlarda yasama, yürütme ve yargıdan sonra dördüncü kuvvet kabul edilir.

Tarafsız, ilkeli, objektif, gerçek haberleri ile vatandaşa her zaman ulaşan gazeteciler Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de söylediği gibi, Bir milleti aydınlatma ve uyarmada bir millete muhtaç olduğu fikrî gıdayı vermekte, özet olarak bir milletin mutluluk hedefi olan müşterek istikamette yürümesini teminde, basın başlı başına bir kuvvet ve rehberdir.

Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında Atatürk devrimleri yolunda çağdaş bir Türkiye için basın emekçilerine de büyük görevler düştüğüne inanıyorum.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde mesleği gerçek ve tarafsız habercilik olan, kalemine sadık, gazetecilerin gününü kutluyor, bu uğurda basın şehidi olan gazetecilerimizi de saygı ve şükranla anıyorum” dedi.

#

SENDE YORUM YAZ