HaberMatik V3.2

logo

Aslan’dan Cumhuriyet Bayramı mesajı

Aslan’dan Cumhuriyet Bayramı mesajı

Anamur Belediye Meclisi Üyesi Şinasi Aslan, Cumhuriyetin 100. Yılı dolayısıyla bir açıklama yaptı. Aslan, açıklamasında şunları kaydetti:

“TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN 2. YÜZYILI HAYIRLARA VESİLE OLACAKTIR.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu ülkesinin ve bölgesinin sükûneti, güvenliği iktisadi ve idari olarak kalkınmasının teminatıdır.

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kuruluşunun 2. Yüzyılı Türkiye Yüzyılı olacaktır.

İnanç esaslarını muhafaza eden, tarihsel müktesebatına koruyan, milli ve manevi değerlerini iri ve diri tutan, masaların ve kasaların güven içinde koruyup güçlendirerek yarınlara taşımamız için gayret edeceğiz yüz yıl Türkiye Yüzyılı olacaktır.

Türkiye Selçuklu ve Osmanlı mirasçısı kadim bir devlettir. Nitekim Türk milleti de kadim bir millettir. Tarım, toprak, sanayi, sınır güvenliği, şehir kültürü, eğitim, sanat ve zanaat alanında her zamankinden daha çok başarı olmalıyız.

Metehan’ dan, Atilla’dan, Melikşah’dan,  Süleymanşah’ dan, Osman Beyden, Orhan beyden, Fatih Sultan Mehmet handan, Yavuz Sultan Selim Handan, Gazi Mustafa Kemal Paşa ya ve günümüz Turkiye’sine, Türkiye Yüzyılı cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve sonraki nesillere devlet, ebet, müddet ilkesi ile milletimizi, vatanımızı, devletimizi korumak ve muhafaza etmek en ulvi vatan vazifesidir.

Vatan ve cumhuriyet çalışkan insanların omuzunda yükselir, Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır.

Ülkemizi korumak, vatanımızı güçlendirmek ve devletimizin milli güvenliğini sağlamak için; uyuşturucu ile mücadele, yolsuzlukla mücadele, hırsızlıkla mücadele, arsızlıkla mücadele, kanunsuzlukla mücadele, adaletsizlikle mücadele, devletin gücünü ve kuvvetini israf edenlerle mücadele, terörle mücadele, düşmanla mücadele, FETÖ vb. devlet  sistemine zarar veren yasadışı ve dini kullanan yapılar ile mücadele temel esas vazifemizdir.

Vatandaşlık görevimiz nedir?

Oturduğu makamın adalet, liyakat ve dürüstlükle hakkını vermek, kul hakkı yememek, devletin malını korumak, devlete zeval gelecek konu, kişi ve hususlardan uzak durmak, iktisadi ve idari açıdan israfla mücadele etmek, az zamanda çok iş yapmak, hazineyi korumak, halkın sükuneti muhafaza etmek, güvenliği ve asayişi temin etmek ve mülkün temeli olan adaletin doğru bir vizyon içerisinde yol alması için canla başla çalışmaktır.

Türkiye Yüzyılı tüm bu saydığımız ilke ve prensipler ile seyir alarak cumhuriyetimizin 2. yüz yılında daha hür, daha adil, bölgesinde ve uluslararası arenada güçlü bir devlet olarak ilerleyecektir.

İçten ve dıştan tüm olumsuz süreçlere rağmen yılmadan, yıkılmadan güçlü bir şekilde sorunları bir taraf edip, sorun teşkil edenleri tespit ederek ıslah eden, sorunsuz bir yönetim anlayışı ile çağa örnek olacak olan Türkiye Cumhuriyeti Devletinin 2. Yüzyılı olan Türkiye Yüzyılı hayırlara vesile olsun.”

#

SENDE YORUM YAZ