HaberMatik V3.2

logo

  ANTSO BAŞKAN ADAYI OĞUZ, “ANAMUR İHRACATTA LİDER OLACAK!

  ANTSO BAŞKAN ADAYI OĞUZ, “ANAMUR İHRACATTA LİDER OLACAK!

Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Adayı Ertuğrul Oğuz, Meclis Üyesi ve Meslek Komitesi adayları ile birlikte Anamur’da üye ziyaretlerini sürdürdü.

Ziyaretler sırasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Ertuğrul Oğuz “Anamur ve Bozyazı’yı ihracatta lider konuma getireceğiz” dedi. Ekibimizle birlikte adaylığa karar vermemizin ardından önce Anamur ticaretinin sorunlarını ele aldık ve kapsamlı bir araştırma ve çalışma yaparak bir rapor hazırladık diyen ANTSO Başkan Adayı Oğuz göreve seçilmeleri halinde gerçekleştirmeyi planladıkları tüm projelerin hazır olduğunu belirtti.

Ertuğrul Oğuz açıklamalarını şöyle sürdürdü: ’En önem verdiğimiz projelerimizin başında ANTSO üyeleri için ihracat kapılarını ardına kadar açmak var. Ürettiğimiz ürünleri ihraç etmekte ve katma değerli ürün üretiminde geride kaldığımız bir gerçek, ama geç kalmış değiliz. Göreve gelir gelmez ANTSO bünyesinde bir Ofis kuracağız. Bu ofis üyelerimizi ihracata teşvik edecek, bu konuda eğitimler verecek ve köprü vazifesi görecek bir ofis olacak. Aynı zamanda bu ofisi üyelerimizin teşvik, destek ve kredilere erişimi konusunda da destekleyeceğiz. Sadece muzuyla çileğiyle değil, avokadosuyla, tropikal meyveleriyle, keçiboynuzuyla tüm tarım ürünlerini, bu ürünlerden elde edilen işlenmiş ürünleri, kekik, adaçayı gibi bitkisel ürünleri, tıbbi ve aro  matik yağları ihraç eden ve piyasaya yön veren bir Anamur’a hazır olun. Biz diyoruz ki Anamur ve Bozyazı da üretilipte ihracatı yapılmayan hiçbir bir ürün kalmayacak ve bu ürünlerin ihracatında Anamur ile Bozyazı bölgede lider konuma gelecek.

#

SENDE YORUM YAZ

https://www.anamurgundem.com.tr/wp-admin/themes.php?page=hm_theme_options