HaberMatik V3.2

logo

Anamurlu yazar yeni kitaplarını hazırlıyor

Anamurlu yazar yeni kitaplarını hazırlıyor

Anamurlu eğitimci yazar Servet Bal, gelecek yıl yayımlanmak üzere 3 kitap hazırladığını söyledi.

Yayımlanmış üç kitabı bulunan Bal, İsoryama, Bintuğlanma Zamanı ve Yazarlığa İlk Adım adlı kitaplarında çocuklar, bilim, teknoloji ve uzay maceraları yaşadıklarını ve bu kitapların büyük ilgi gördüğünü belirterek,  2021 yılında yayımlanmak üzere 3 kitabının da hazır olduğunu belirtti.

Servet Bal kimdir?

Servet Bal, Anamur’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Anamur’da tamamladı. Mersin Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği bölümünü bitirdi. Meslek yaşamına Anamur’da başladı. Sonrasında sırasıyla Ağrı ve Ordu’da öğretmenliğe devam etti. Lisansüstü eğitimini Giresun Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Çocuk Hakları programıyla sürdürüyor. Bintuğ ve Göktuğ adında iki oğlu var.

Yazar, İlgi alanları arasında tarih, mitoloji, astronomi, politika ve çocuk edebiyatı olduğunu, Kitap yazmaktaki amacının ise ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin keyifle kitap okumalarını sağlamak ve onları beklenen bilim, teknoloji ve uzay çağına hazırlamak olarak belirtiyor. Akademik çalışmalarında da çocuk hakları, çocuk edebiyatı, çocuk kitapları ve çocuk resim analizleri üzerine yoğunlaşıyor.

Etiketler:
#

SENDE YORUM YAZ