HaberMatik V3.2

logo

Anamur’dan ayrılan yargı mensuplarına veda yemeği

Anamur’dan ayrılan yargı mensuplarına veda yemeği

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), 2023 Yılı Adli ve İdari Yargı Kararnamesi’ni yayımladı. Kararname kapsamında adli yargı görevlendirmelerinde Mersin’de büyük değişim yaşandı. Mersin yargısında değişim yaşanan ilçelerin başında Anamur geldi.

Anamur Cumhuriyet Savcısı Alper Ersan Kâhta Cumhuriyet Savcılığına, Anamur Hâkimlerinden Durmuş Efe Şanlıurfa Hâkimliğine, Hatice Hilal Gürbüz, Gaziantep Hakimliğine ve Şeyma Ersan da Kahta Hakimliğine atandılar.

Beyşehir Hâkimi Duran Hazır ile Çaycuma Hâkimi İbrahim Alper Mete de Anamur Hakimliğine atanan isimler oldular.

YARGI MENSUPLARINA VEDA GECESİ

Değişim yaşanan ilçelerin başında gelen Anamur’da ilçeden ayrılacak olan yargı mensupları için veda gecesi düzenlendi.

Anamur Kaymakamlığı ve belediyesi tarafından bir otelde düzenlenen geceye; İlçe Kaymakamı Bilal Bozdemir, Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Anamur Cumhuriyet Başsavcısı, Silifke Cumhuriyet Başsavcısı ve Silifke Adalet Komisyonu Başkanı ile birlikte tayinleri çıkan Hakim Sayın Durmuş Efe, Hakim Sayın Şeyma Ersan ve Savcı Sayın Alper Ersan için düzenlenen veda yemeğine katıldı.

Başkan Kılınç, veda gecesinde yargı mensuplarına çalışmaları için teşekkür ederek, “Değerli hakimlerimize ve savcımıza ilçemizde yaptıkları başarılı görevler nedeniyle teşekkür ediyor yeni görev yerlerinde başarılar diliyorum” dedi.

#

SENDE YORUM YAZ

https://www.anamurgundem.com.tr/wp-admin/themes.php?page=hm_theme_options