HaberMatik V3.2

logo

Anamur’da Gaziler Günü töreni

Anamur’da Gaziler Günü töreni

Anamur’da 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla tören düzenlendi.

Cumhuriyet meydanındaki törene Kaymakam Bilal Bozdemir, Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Cumhuriyet Başsavcısı Meriç Dede, Garnizon Komutanı Albay Taner Tükel, Emniyet Müdürü Hanifi Umar, İlçe Jandarma Komutanı Kadir Dölek, daire amirleri, gaziler ve aileleri ile öğrenciler katıldı.

Atatürk anıtına çelenklerin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, Gazi Ahmet Türkay, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı. Ardından öğrenciler şiirler okudu.

Törenin ardından Anamur Kaymakamı Bilal Bozdemir ve beraberindeki protokol, gazilerle yemekte bir araya geldi. Gazilere çeşitli hediyeler takdim edildi.

BOZDEMİR’DEN GAZİLERE ZİYARET

Anamur Kaymakamı Bilal Bozdemir daha sonra merhum Kıbrıs Gazisi Muhammer Şan’ın eşi Fatma Şan ve Gazi Uysal Yazık’ı evlerinde ziyaret etti.

Bozdemir, ziyaretlerde “Sizler devletimizin, milletimizin emanetisiniz. Devlet olarak gazilerimizin her zaman yanındayız. Kapımız ve telefonumuz 24 saat sizlere açıktır”  dedi.

Ziyaretlerde Bozdemir’e Garnizon Komutanı Albay Taner Tükel, Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Kara, Emniyet Müdürü Hanifi Umar, Jandarma Komutanı Kadir Dölek, Sosyal Hizmetler Müdürü Selahattin Saydam eşlik etti.

Etiketler:
#

SENDE YORUM YAZ