HaberMatik V3.2

logo

Anamur’da Atatürk’ü Anma programı

Anamur’da Atatürk’ü Anma programı

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 85. Yılı Anma Programı kapsamında, Anamur Kaymakamlığı önündeki Atatürk Anıtı’na Çelenk Sunma Töreni yapıldı.

 Çelenk Sunma Törenine Anamur Kaymakamı Bilal BOZDEMİR, Garnizon Komutanı Albay Taner TÜKEL, Anamur Belediye Başkanı Hidayet KILINÇ, Cumhuriyet Başsavcısı Meriç DEDE, Kurum Amirleri, Okullar, Siyasi Parti Temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Törende; Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasının ardından saat 09:05’te sirenlerin çalmaya başlaması ile Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi huzurunda 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Müteakiben İstiklal Marşı’nın okunması ile göndere çekilen bayrağımız yarıya indirildi ve çelenk sunma programı sona erdi.

Çelenk sunma programının ardından Anamur Belediyesi Kültür Merkezi Şair Abdülkadir BULUT Salonunda Cumhuriyetimizin 100.yılında 10 Kasım Atatürk’ü anma programı gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan program Vakıfbank Atatürk Ortaokulu Müdürü Mehmet SATAR tarafından yapılan günün anlam ve önemini belirten konuşması ile devam etti.

Programda şiirler okundu, oratoryo gösterisi, okul korosu, Atatürk’ün sevdiği türküler ve harmandalı gösterisi ile 10 Kasım Atatürk’ü anma programı sona erdi.

#

SENDE YORUM YAZ