HaberMatik V3.2

logo

Anamur Orman İşletmesinden üreticiye 6 bin 500 fide dağıtımı yapıldı

Anamur Orman İşletmesinden üreticiye 6 bin 500 fide dağıtımı yapıldı

Anamur Orman İşletme Müdürlüğü, Orman Genel Müdürlüğünün Türkiye genelinde gerçekleştirdiği üreticiye destek uygulamaları kapsamında, Anamur Orman İşletme Müdürü İsmail Gübeş, “ Orman Genel Müdürlüğü ve taşra teşkilatlarında olduğu gibi, ilçemizde’de ceviz, tatlı nar ve incir fideleri dağıtımını başlattık”Dedi.

Pandemi nedeni ile   randevulu sistemle mahalle muhtarlarına verilen fideler, mahallelerdeki üreticilere muhtarlık tarafından verilecek.
Anamur Orman İşletme Müdürlüğü olarak bizde köylülerimize, ‘fidan bizden, yetiştirip yemek sizden.’ Anlayışı içerisinde meyve fidanlarımızı dağıtıyoruz.” Ceviz, incir ve nar gibi meyve fidanlarını dağıttıklarını belirten Gübeş, “Sizde bir fidan dikin diyerek bu destekleri, Orman Genel Müdürlüğü olarak birçok platformda yapıyoruz. Orman Genel Müdürlüğü olarak bir çok platformda gerşekleşen bu dağıtım Or-Köy Kredilerimiz kanalı ile yer yer süt inekçiliği,yerine göre, sür koyunculuğu, arıcılık, seracılık desteklerimiz zaten yapılmaktadır.”Dedi.  Anamur Aşağı Kükür Mahalle Muhtarı İsmail Sofu ve Kılıç Mahalle Muhtarı Osman Gültekin ,Orman Genel Müdürlüğü ve Anamur Orman İşletme Müdürlüğüne üreticiye verdikleri bu destekten dolayı teşekkür ettiler. Anamur Orman İşletme Müdürlüğü tarafından üreticiye Nar,Ceviz ve incirden oluşan toplam 6 bin 500 fide dağıtımı gerçekleştirildi.

#

SENDE YORUM YAZ

https://www.anamurgundem.com.tr/wp-admin/themes.php?page=hm_theme_options