HaberMatik V3.2

logo

ANAMUR. K.K.T.C ARASINDA BEKLENEN HASRET BİTTİ

ANAMUR. K.K.T.C ARASINDA BEKLENEN HASRET BİTTİ

Yıllardır atıl durumda bekleyen Anamur İskelesi, Anamur Ticaret ve Sanayi Odası’nın önderliğinde kurulan ANTSO Denizcilik A.Ş. (Anamur Deniz Otobüsleri) isimli şirket aracılığı ile bir uluslararası liman işletmesi olarak çalışmaya hazır hale getirildi.

Anamur’dan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine Sefer yapacak olan Piyale Paşa Deniz Otobüsü, Anamur İskelesinde törenle karşılandı.

İlk günden limanın faaliyete geçmesi konusunda büyük katkı sunan Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, Kaymakamı Bilal Bozdemir, Belediye Başkanı Sayın Durmuş Deniz, ANTSO (Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Şirketi) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tuna büyük katkı sağlamıştır.

Garnizon Komutanı Albay Taner Tükel,Belediye Başkanı Durmuş Deniz, Emniyet Müdürü Hanifi Umar,Anamur İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Kadir Dölek, Mersin Büyükşehir Anamur, Aydıncık Bozyazı Koordinatörü Erdal Karan,Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tuna ve Yönetim Kurulu Üyeleri,Meclis Başkanı İbrahim Çetinkaya, MEÜ Anamur Meslek Yüksek Okulu Müdürü Bilge Kan Ercan,AK Parti İlçe Başkanı Burak Bulut, İlçe Başkan yardımcısı Veysi Çalapkulu  CHP İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, CHP Bozyazı İlçe Başkanı Sevim Binicier,MHP İlçe Başkanı Av.Mehmet Yayla, İYİ Parti İlçe Başkanı Ethem Ziya Alıçlı,Sivil Toplum Örgütü Başkanları,İş İnsanları ve çok sayıda vatandaş tarafından, Anamur’dan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine Sefer yapacak olan Piyale Paşa Deniz Otobüsünün kaptanı ve mürettebatı çiçeklerle karşılandı. Daha sonra Bozyazı ilçesine kadar kısa bir tur yapıldı.

SEFERLER 12 HAZİRANDA BAŞLIYOR

Anamur’dan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine Seferlerinin tarihleri de netleşti.

Yapılan açıklamaya göre;

12 Haziran itibariyle haftanın 4 günü, Pazartesi, Çarşamba, Cuma ve Pazar günleri sefer düzenleyecek.

Piyale Paşa deniz otobüsü Anamur İskelesinden Girne Limanına saat 11:00’de çıkış yapacak ve Girne Limanından saat 18:00’da Anamur’a dönüş yapacak.

Bilet temini için www.antsodenizcilik.com web sitesi ziyaret edebilir, Anamur’da bulunan acenteler Anamur 7/24 Tour, Anamur Kaş Tour ve Güzel Anamur Tour’dan biletler alınabilecek.

#

SENDE YORUM YAZ