HaberMatik V3.2

logo

 Anamur Halkı Depremzede vatandaşlar için seferber oldu

 Anamur Halkı Depremzede vatandaşlar için seferber oldu

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan 7,7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından bölgeden tahliye edilen depremzedeler, yurdun dört köşesinde bulunan bölgelere geliyor.

Depremlerin ardından bölgeden tahliye edilen depremzedeler Anamur bölgesine gelmeye başladılar.   Anamur bölgesine gelen depremzedeler için harekete geçen birlik olan Anamur halkı yerel yönetiminden S.TK. Temsilcileri, dernekler, kurumlar, esnaflar, evler, işyerleri, oteller, ve daha bir çok duyarlı Anamur halkı depremzedelere kapılarını açtı.  Öte yandan ilçede faaliyet gösteren oteller, yemek şirketleri özel sektörler, depremzedelere yiyecek içecek, barınma konaklama ve daha birçok konuda destek için D. 4OO karayolunda hareket geçtiler. Güzel bir birliktelik örneği gösteren İlçemiz Anamur’da bireysel olarak ta kalacak yer ve gıda yardımında bulunabileceklerini ifade ederek, sosyal medya hesaplarından paylaşım yaptılar.

İlçemizde 7. Den 70 her sektörden Duyarlı vatandaşlar, giyilebilir kışlık kıyafetleri, battaniye ve ayakkabılar ve daha bir çok yaşam malzemelerini alarak

Anamur Belediye Hizmet Binası’na akın akın getirdiler. Belediye personellerinin de seferber olduğu yardım kampanyasında vatandaşların getirdiği eşyalar büyük bir titizlikle tasnif edildi.

Anamurlu vatandaşların büyük bir hassasiyet ve yoğun ilgi gösterdiği yardım kampanyasıyla 10 lar ca kamyon özel araçlar bireysel yardımlarla

eşya toplandı. Bölgedeki iş insanları yardımsever esnaflar vatandaşların bağışlarıyla temel ihtiyaç malzemeleri, temizlik malzemeleri, bebek bezi, bakliyat gibi çeşitli ürünler de toplandı.

 D. 400 karayolu üzerinde yardımsever gönüllülerinde desteği ile sağlı sollu yiyecek içecek, barınma, konaklama çay, çorba, ikram ve ilgi alaka tam anlamıyla takdire şayandı.

Duygu dolu anlarında yaşandığı olayda deprem dolayısıyla vefat eden tüm vatandaşlara Allah’tan rahmet, yakınlarına sabırlar dileyen Anamur halkı yaralılara da acil şifalar temennisinde bulundular. Ve tüm bunlar Anamur’da depremzedelere yönelik hale devam etmekte.

#

SENDE YORUM YAZ