HaberMatik V3.2

logo

Anamur Dijital Turist Rehberi’ne girecek

Anamur Dijital Turist Rehberi’ne girecek

Vakıfbank Atatürk Ortaokulu, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından 2018-2020 yılları arasında desteklenen projesinde Almanya, Türkiye, İtalya, Portekiz, Litvanya ve Polonya ile birlikte hazırlayacağı ‘Dijital Turist Rehberi’ne Anamur’un tarihi ve turistik değerlerini ekleyecek.
Vakıfbank Atatürk Ortaokulu öğrenci ve öğretmenleri,  2018-1-DE03-KA229-047161_3 numaralı ‘Digital Tourist Guide via ICT’ başlıklı Erasmus+ projesinde 6 ortak ülkenin tarihi ve turistik güzellikleri, ulaşım, konaklama mekanları, yeme içme kültürü, önemli günler gibi turizm açısından önemli bilgileri derleyerek  3D müze hazırlayacaklar.
Projenin ilk toplantısı Almanya-Mönchengladbach şehrinde gerçekleştirildi. Toplantıya; Proje koordinatörü Ayhan Sezdirmez, Okul Müdürü Hasan Demirel, İngilizce öğretmeni Okan Gültekin, Sosyal Bilgiler öğretmeni Hurşit Bayrı, Görsel Sanatlar öğretmeni Berna Bulut katıldı.
Projenin ilk planlamasını gerçekleştiren ortak ülke öğretmenleri, hazırlanacak olan Dijital Turizm tanıtım kriterlerini oluşturdular, proje hareketlilik tarihlerini belirlediler.
Ayrıca Ayhan Sezdirmez ve Okan Gültekin tarafından 21.yüzyıl dijital yeterliliklerinin sınıflarda kullanılabilmesi için Web2.0 araçları kursu da düzenlendi.
24-30 Mart 2019 tarihinde ikinci toplantı Anamur’da öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilecek ve Anamur’un turistik tanıtımı yapılacak.

Etiketler:
#

SENDE YORUM YAZ