HaberMatik V3.2

logo

Anamur da İki Okul Tahliye edildi

Anamur da İki Okul Tahliye edildi

Kahraman Maraş Pazarcık ve Elbistan İlçelerini merkez alan 7,7 ve 7,6 şiddetindeki 10 ilimizi vuran deprem, Anamur da iki okulun tahliyesine neden oldu. Fatih İlkokulu Akdeniz’e, Şehit Hasan Kuş İlkokulu da Şükrü Köymen İlkokullarına tahliye edildi.

Kaymakam Bilal Bozdemir ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan, Valilikte yapılan eğitim öncesi toplantıya katıldı. Burada İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan, Fatih  ve Hasan Kuş İlköğretim okullarının durumu hakkında brifing verdi. Alınan bilgilere göre, okulların iki depremden de etkilendiği ve öğrenilirken, Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, her iki okulun eğitimde kullanılamaz durumda olduğunu belirterek oturulabilirdik ruhsatını iptal etti. Fatih İlkokulu öğrencilerinin çeltikçi ilkokuluna, gönderilmesi kararlaştırıldı. Ancak velilerin itirazı üzerine Akdeniz İlkokuluna gönderilmeleri kararlaştırıldı.

 Aynı şekilde Şehit Hasan Kuş İlkokulunun da eğitime uygun olmadığı ve boşaltılması gerektiği yönünde Başkan Kılınç’ın talebi oldu. Velilerden bazıları, depremden önce de Şehit Hasan Kuş İlkokulunun incelendiği ve eğitime uygun olmadığının tespit edildiğini iddia ettiler. Depremin ardından eğitim yapılamayacağına karar verilen Şehit Hasan Kuş İlkokulu da Şükrü Köymen İlkokuluna aktarıldı. Birinci dönem tek vardiya olarak eğitim veren Akdeniz İlkokulu ve Şükrü Köymen İlkokulu Fatih ve Şehit Hasan Kuş Öğrencilerinin tahliye edilmesi ile sabahçı öğlenci olmak üzere iki vardiya ile eğitim verecekler. Anamur’a iki okul inşaatının bu yıl içerisinde başlayacağını ve 2023-2024 eğitim öğretim yılına yetiştirilmesi için çalışmaların hızlanacağı öğrenildi.

#

SENDE YORUM YAZ