HaberMatik V3.2

logo

Anamur  Bozyazı İstanbul’a damgasını vurdu

Anamur  Bozyazı İstanbul’a damgasını vurdu

Mersin Gelecek Platformu (MEGEP) tarafından İstanbul’da düzenlenen Mersin Memleket Günleri’nde Anamur ve Bozyazı rüzgarı esti.

Etkinlikte, Anamur Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Halk Oyunları Ekibinin yöresel folklor gösterileri açılışa renk kattı.

Anamur Ticaret Odası Başkanı Mehmet Tuna, Meclis Başkanı Orhun Yıldız, Anamur  Belediyespor Başkanı Adem Şen ve Yönetim Kurulu Üyesi Kaşif Tartan’ın açılışta hazır bulunduğu ve 21-25 Aralık tarihleri arasında Maltepe Etkinlik Alanı’nda düzenlenen  Mersin Tanıtım Günleri’ne  katılan  ilçeler arasında Anamur ve Bozyazı standını, İstanbul’da yaşayan Anamur ve Bozyazı’lılar ve Mersinliler kadar, yabancı uyruklu vatandaşlar ve yerlilerde ziyaret etti.

Anamur Belediye Başkanlığı, Anamur Ticaret ve Sanayi Odası, Turizm Derneği, ANTSO  Üyesi, S.S. Anamur Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, S.S. Anamur Tropikal Meyve Üretim ve Pazarlama Kooperatifi’nin  katkılarıyla açılan stantta, ANTSO Meclis  Üyesi Ünlüselek Turizm işletmesi sahibi Uzay Ünlüselek ziyaretçilerle yakından ilgilenerek, Kooperatif Başkanı Neslihan Doğan ile örnek bir ev sahipliği yaptılar.

Ziyaretçilere, Anamur Muz’u, Anamur Çileği, Narenciye ve İlçede yetişen tropikal meyvelerden ikram edilerek, Kadın Kooperatifi tarafından yapılan çeşitli gıdaların tanıtımı ve satışı yapıldı.

Açılışından  kapanışına kadar Anamur standında ziyaretçilerle ilgilenen Ünlüselek  Turizm İşletmecisi Uzay Ünlüsülek ve Kadın Kooperatifi Başkanı Neslihan Doğan, Anamur’un  tarihi, turizmi, tarımı, gastronomisini ziyaretçilere en iyi şekilde anlatmaya çalıştıklarını  belirterek, organizasyonu yapan MEGEP Başkan ve yetkililerine, Anamur standının açılmasında  öncülük eden Anamur Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tuna, Meclis Başkanı Orhun Yıldız’a, standın açılmasına destek veren  Anamur Belediye Başkanlığı’na ve maddi destek veren iş insanlarına teşekkür  ettiler.

#

SENDE YORUM YAZ