HaberMatik V3.2

logo

Anamur Belediyesi tarafından düzenlenen fener alayı  Tuğçe Tayfur konseri  ile taçlandı

Anamur Belediyesi tarafından düzenlenen fener alayı  Tuğçe Tayfur konseri  ile taçlandı

Cumhuriyet Bayramı nedeniyle açılış programına ek olarak etkinlikler gerçekleştiren Anamur Belediyesi, cumhuriyetin 99. yıldönümünü düzenlenen fener alayı ve Tuğçe Tayfur Konseri ile kutladı.

Düzenlenen fener alayına Türk Bayrakları ve meşalelerle katılan vatandaşların Cumhuriyet Meydanına yürüyüşü ile başlatılan program, Tuğçe Tayfur konseri ile devam etti.

Programda konuşan Başkan Kılınç, cumhuriyetin 99. yıldönümünü kutlayarak 3 yıllık belediye başkanlığı döneminde hayata geçirdiği hizmetleri anlattı.

3 yılda Anamur’un çehresini değiştirecek projeleri hayata geçirdiğini belirten Başkan Kılınç: ” 3 yıllık görev süremiz içerisinde hayal edilenin çok daha üzerinde hizmeti hayata geçirdik. Uyguladığımız sıkı tasarruf tedbirleri, hayata geçirdiğimiz mali disiplin sayesinde ekibimizin vizyonunu ortaya koyacak eserlere imza attık. 600 km asfalt döktük, binlerce metrekare parke döşedik. 100.000 metrekare yeni yeşil alan oluşturduk. Binlerce bitkiyi toprakla buluşturduk. 44 yeni iş makinesi ve araç aldık. Taş ocağı ve asfalt şantiyesi kurduk. Yıllardır konuşulan ancak bir türlü hayata geçirilemeyen sahil projesini 5 ay önce hizmete açtık.  Dr. Devlet Bahçeli Sahil Parkı Akdeniz Bölgesinin en güzel ve en ekolojik sahil projesidir.

İşte bugün de ilçemizin uzun yıllardır eksikliğini hissettiği mesire alanı projesinin birinci etabını hizmete açıyoruz. Göreve geldiğimizden bu yana hayata geçirdiğimiz projelerde olduğu gibi Recep Tayyip Erdoğan Doğa Parkı’nı da tamamen kendi personelimiz ve kendi iş makinelerimiz ile inşa ettik. Mesire alanımızın ilçemize ve vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Kamil Aydın: ” Milliyetçi Hareket Partisi Tüm İmkanları ile Hidayet Kılınç’ın Yanındadır”

Programda konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı Kamil Aydın ilçeye kazandırdığı hizmetler nedeniyle Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’a teşekkür etti. Başkan Kılınç ile uzun yıllardır tanıştığını belirten Aydın: “Hidayet Başkan ile uzun süredir tanışırız. Kendisinin genel siyasette ve bürokraside tecrübesi olduğu için Ankara’daki imkanları Anamur’a taşımakta zorlanmıyor. Bizlerde Cumhur İttifakı mensubu Milliyetçi Hareket Partisi olarak başkanımızın yanındayız. 3 yılda Anamur’a büyük hizmetler kazandıran başkanımızı tebrik ediyorum” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’den Başkan Kılınç’a tam destek.

Recep Tayyip Erdoğan Doğa Parkı açılışı programına katılan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Eski Bakanı ve Ak Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’ın yanında olduklarını belirterek: “Cumhur İttifakı olarak Anamur’a önemli hizmetler kazandıran Belediye Başkanımızı tebrik ediyorum. Anamur için üzerimize düşen ne varsa Ankara’da gerekeni yapmaya hazırız” dedi.

Konuşmasına Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’a ve Anamurlulara selam söylemesini ilettiğini belirterek başlayan Özhaseki: “Biliyorsunuz bugün üretimini gerçekleştirdiğimiz yerli elektrikli otomobilimiz TOGG’un ilk ürettiği araçlar için düzenlenen bir tören vardı. Bizde doğal olarak bu törene katılmak zorundaydık. Ancak aynı zamanda Anamur’dan da davet almıştık. Sayın Cumhurbaşkanımıza bu konuyu ilettiğimde sizin Anamur’a gitmeniz, belediye başkanımıza ve Anamurlu hemşehrilerimize selamlarımızı ve teşekkürlerimizi iletmeniz daha uygun olur diyerek bizleri sizlerle buluşmak üzere görevlendirdi. Sayın cumhurbaşkanımız, isminin bir parka verilmesi nedeniyle Belediye Başkanımıza teşekkürlerini iletti. Ayrıca Anamurlu hemşehrilerimize de selamlarını ileretek 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını tebrik etti” dedi.

Kendisinin de belediyecilik tecrübesi olduğunu vurgulayan Özhaseki :” Geçmişte ilçe ve büyükşehir belediye başkanlığı yapmış birisi olarak Anamur’a kazandırdığı hizmetler nedeniyle Belediye Başkanımız Hidayet Kılınç’a teşekkür ediyorum. Ayrıca Cumhur İttifakı ruhuna uygun olarak Cumhurbaşkanımızın ismini hizmete açtığı doğa parkına vermesi nedeniyle de kendisini tebrik ediyorum. Başkanımız Ankara’da bulunan kurumlarımızla zaten uyum içerisinde çalışıyor ancak bizim üzerimize düşen birşey olursa, Anamur’a kazandırılacak her hizmette belediye başkanımızın yanındayız” dedi.

Konuşmaların ardından gerçekleştirilen plaket ve hediye takdiminin ardından sahne alan ünlü sanatçı Tuğçe Tayfur Konseri ile Anamurlular doyasıya eğlendi.

#

SENDE YORUM YAZ