HaberMatik V3.2

logo

Anamur Belediyesi Geleneksel Fidan Dağıtım Programı Gerçekleştirildi

Anamur Belediyesi Geleneksel Fidan Dağıtım Programı Gerçekleştirildi

Anamur Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen avokado fidanı dağıtım programı gerçekleştirildi.

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’ın talimatı ile her yıl 15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Günü dolayısıyla düzenlenen ücretsiz avokado fidanı dağıtım programı belediye binası önünde yapıldı.

Çok sayıda kadın çiftçinin katıldığı programda 3000’i aşkın avokado fidanı ücretsiz olarak dağıtıldı.

Programda konuşan Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç fidanları Anamur Belediyesinin ürettiğini belirterek, dağıtılan fidanların birkaç yıl içerisinde ev ekonomisine katkıda bulunacağını ifade etti.

Fidanların 2 yıl önce başlattıkları Çekirdeği Getir Fidanı Götür projesi kapsamında toplanan avokado çekirdeklerinin Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı bitki üretim serasında yetiştirilmesi ile temin edildiğini belirten Başkan Kılınç: “Dağıttığımız bu fidanlar 2 yıl önce başlattığımız Çekirdeği Getir Fidanı Götür projesinin ürünleri. Vatandaşlardan topladığımız binlerce avokado çekirdeğini belediyemize bağlı bitki üretim seramızda toprakla buluşturarak fidan haline getirdik. Bugün bu fidanları ücretsiz olarak sizlere dağıtıyoruz. Fidanlarımız birkaç yıl içerisinde bazılarımızın mutfak masraflarının bir kısmını karşılayacak, bazılarımızın çocuğunun harçlığı olacak. Dağıttığımız fidanların hepinize hayırlı olmasını diliyor, her aileye bolluk ve bereket getirmesini temenni ediyorum.” dedi.

Kadın Üreticiler Belediyenin Bu Uygulamasından Oldukça Memnun

İki yıl önce Belediye’nin başlattığı ‘Çekirdeği Getir, Fidanı Götür.’ Uygulaması kapsamında Avokado dağıtımından memnun olduklarını ifade eden kadın üreticiler, “Başkanımıza teşekkür ediyoruz. Geçtiğimiz yılda aldığımız avokadoları bahçelerimize, tarlalarımıza ektik. Bu yıl aldıklarımızı da diğerlerinin yanına veya tutmayanların yerine dikeceğiz. İnşallah bu uygulama devem eder dediler.

#

SENDE YORUM YAZ