HaberMatik V3.2

logo

Ali Karip’in şampiyonlukta payı büyük

Ali Karip’in şampiyonlukta payı büyük

Mersin 1. Amatör Lig Play-Off karşılaşmalarının tamamlanmasıyla Mersin Süper Amatör Lig’e yükselen Bozyazı Belediyespor’da büyük sevinç yaşanırken, bu başarıda önemli emeği bulunan Futbol Şube Başkanı Ali Karip, yaptığı başarılı çalışmalarla dikkat çekti.

Bozyazı Belediyespor’un sponsor firması olan Garip AVM’nin Yönetim Kurulu Başkanı Ali Karip, 37 yıllık iş tecrübesini Bozyazı Belediyespor Futbol Şubesi’ndeki çalışmalarına da yansıttı.

Vatandaşlarla kurduğu yakın diyalog ve yönetimle uyum içinde çalışan Karip, halkın takıma ilgisinin artması ve takımı desteklemesi için yoğun çaba sarf ederek takımın başarısında önemli bir pay sahibi oldu.

Karip, Anamur Gündem’e yaptığı açıklamada, son haftada karşılaşacakları rakibin maça çıkmama kararı almasıyla hükmen galip gelerek şampiyonluklarını ilan ettiklerini ifade eden Karip, “Yoğun çaba sarf ettiğimiz bir sezonun sonunda gelen bu başarı hepimizi çok mutlu etti. Kulüp olarak taraftarlarımızla birlikte bu başarıyı kutlarken, gelecek sezonda da başarılı olma hedefiyle Süper Amatör Lig’e başlayacağız. Bize yoğun destek veren, bizi yalnız bırakmayan Bozyazı Belediyespor taraftarlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Bozyazı’da yıllardır sürdürdüğü başarılı ticari çalışmalarla adından söz ettiren Garip AVM’nin Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten Ali Karip, hem kulübe sponsor olarak hem de  Futbol Şube Başkanlığı görevini üstlenerek takımın başarısı için yoğun çalıştı.

Sezon başında görev geldiğinde stattaki eksiklikleri gidermek üzere çalışmalar yaptığını ifade eden Karip, yaptıkları çalışmalar hakkında şunları kaydetti:

“İnsanları maç izlemeye teşvik ederek stada gelen taraftar sayısını arttırmayı düşündüm. Bunun için de stadı daha konforlu ve görsel açıdan ilgi çekici hale getirmek gerekiyordu. Eksikleri giderdik, gerekli tamiratları yaptırdık. Diğer taraftan yeni formalar yaptırdık. Formaları oyunculara imzalatarak taraftarlara hediye ettik. Bu tür etkinliklerle stada gelerek maç izleyen taraftar sayımız arttı. Kadın taraftar sayısında artış oldu. Depremzedeleri davet ettik, engellileri davet ettik. Taraftarlara yiyecek, tatlı, dondurma ikramlarında bulunduk. “Formayla gel, hediyeyi kap” sloganıyla formayla maç izlemeye gelen taraftarlarımıza hediyeler vererek jest yaptık. Çocuklara yönelik çeşitli etkinlikler gerçekleştirdik. Son olarak yaptığımız çekilişle 30 taraftara 100’er liralık alışveriş çeki verdik. Bazı esnaflarımızı, hemşerilerimizi yüz yüze ve telefonla ısrarla maça davet ettim. Önceleri ısrarımızı kırmayarak geldiler, şu anda her maça geliyorlar. Toplumun her kesiminin futbol maçı izlemesi ve takıma destek olması için çaba harcadık. Bu çabalarımız sonuç verdi ve şu anda maç izleyen taraftar sayımız ortalama 2 bin civarında. Mersin’deki amatör müsabakalara baktığımızda başka bir statta bu sayıda taraftar yok. Taraftarlık bilincinin gelişmesinde, insanların bu bilinçle bir araya gelmesinde büyük yol kat ettik. Kucağında 6 aylık bebeğiyle maç izlemeye gelen anne var, 80 yaşında ninemiz var. Çocuklarla kurduğumuz iyi diyalog sayesinde her hafta anne babasına maça gelmek için ısrar eden küçük taraftarlarımız var. Taraftarlarımız ve futbolcularımızın aileleriyle de bütünleştiler. Bozyazılı olmayan ama çeşitli vesilelerle ilçemizde yaşayan vatandaşlarımız da maçlara geliyorlar. Onların da takıma sahip çıkması bizi çok memnun ediyor.”

Bu dayanışmanın şampiyonluğu getirdiğini vurgulayana Karip, “Bu güzel birlik beraberlik mutlu sona ulaştı ve şampiyon olduk. Şimdi bütün taraftarlarımız ve camiamızla bu şampiyonluğu kutlayacağız. Gelecek sezonda da bu başarıları tekrar etmek ve takımımızı üst liglere taşımak en büyük hedefimiz olacaktır. Teknik ekibimizi, futbolcularımızı, başkanımız ve yöneticilerimizi ve bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayan büyük taraftarımıza teşekkür ederiz. Onlarla çıktığımız bu yolculuğun büyük başarılar getireceğine inanıyoruz” diye konuştu.

#

SENDE YORUM YAZ