HaberMatik V3.2

logo

Ali İlhan Ayhan basınla bir araya geldi

Ali İlhan Ayhan basınla bir araya geldi

Anamur Belediye Başkan Aday Adayı Ali İlhan Ayhan basınla kahvaltıda bir araya geldi.

Sohbet havasında geçen toplantıda sorulan bazı sorular üzerine, Anamur’da bu güne kadar Anamur Belediyesi adına eksik yapılan en önemli şey sosyal belediyeciliğin olmaması olduğunu söyledi. Sosyal Belediyeciliğin kendi partisinin ilkesel olarak en önem verdiği unsurlardan birisi olduğunun altını çizen Cumhuriyet Halk Partisi Anamur Belediye Başkan Aday Adayı Ali İlhan Ayhan, belediye başkanlık görevinin kendisine verilmesi halinde, sosyal belediyeciliği tahsis ederek, mali, fiziki ve hukuki anlamda uygulanabilir projeleri hayata geçireceğini söyledi.

Anamur’un yıllık 2 milyar değerindeki tarım bütçesinin ilçeye girdisinin çok az olduğunu ve bunu çok önemsediğini kaydeden Ayhan; “Bu paranın karşılığında gerek sosyal, gerek planlama anlamında çok az faydalanabiliyoruz. Bizim amacımız Anamur’u, 17 kilometrelik sahil şeridi ile ören yerleri ile ekonomik yapısıyla tarım yapısıyla Türkiye’nin cazibe merkezi haline gelebilmesi için yapılanmaya ihtiyacımız var.” Dedi. Mali disiplini ve personel verimliliğini  sağlayarak  uygulanabilir verimli projeleri hayata geçirerek bunu yapacaklarının altını çizen Ayhan; “Gerek turizmde, gerek tarihsel ören yerlerinde, gerekse tarımda bir birine entegre ederek bir kent yaratmak haylimiz var.” Dedi. Bu bağlamda projelerinin net bir şekilde hazır olduğunu sözlerine ekleyen Ayhan adaylığın kendisine nasip olması durumunda bu projelerin uzun uzun halkla paylaşacağını belirtti. Anamur Belediyesinin mali durumunu bilerek hukuki yetkileri dahilinde ayakları yere basan projeler olacağını söyleyen Ali İlhan Ayhan; “Anamur’u hak ettiği çağdaş, sosyal, aynı zamanda cazibe merkezi olacak bir kent haline getireceğiz.” Dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak hem Mersin Büyükşehir olarak hem de Anamur Belediyesi olarak seçimi alacaklarından hiç kuşkuları olmadığını kaydeden Cumhuriyet Halk Partisi Anamur Belediye Başkan Aday Adayı Ali İlhan Ayhan sözlerini şöyle sürdürdü; “ Ben seçimi alacağımı düşünüyorum. Seçimi alacağız ve bir Nisan itibarı ile Cumhuriyet Halk Partisi’nin çağdaş, katılımcı ve sosyal belediyecilik anlayışını Anamur’a yerleştireceğiz ve ilk aylardan da Anamur bu anlayışı görecek, hissedecek. Hep beraber yöneteceğiz Anamur’u, Anamur da ki Anamurlu vatandaşlarımızın ‘Hayır’ dediği hiçbir projeyi gerçekleştirmeyeceğiz.  Disiplinli bir şekilde çalışarak farkındalık yaratacağız, uzun yıllar Anamur Belediyesini Cumhuriyet Halk Partisi’nin yönetmesini sağlayacağız. Benim, diğer arkadaşlarımızın da katıldığı parti içi demokratik yarışta, hangi arkadaşımız aday olursa olsun, ben benim aday olacağımı düşünüyorum tabi ama, biz olamazsak, hangi arkadaşımız aday olursa olsun, bir Nisan sabahına kadar Ali İlhan Ayhan olarak arkadaşlarımla beraber, sonuna kadar yanında, örgütümüzün emrinde çalışarak Cumhuriyet Halk Partisini bir Nisanda Anamur da iktidar yapacağız.”

Efsane Beach’ta yapılan kahvaltılı toplantıya Ali İlhan Ayhan, eşi Bahar ve Belediye Meclisi Aday Adayları Talat Çelik ve Cenk Ateş eşleri ile katıldı. (Haber-Fotoğraf: Tahsin ÜNLÜ)

#

SENDE YORUM YAZ