HaberMatik V3.2

logo

AK Parti’de başvurular 1 Kasım’da başlıyor

AK Parti’de başvurular 1 Kasım’da başlıyor

9 Ekim 20181007AK Parti Anamur İlçe Başkanı Feyzullah Yılmaz, aday adaylığı başvurularının 1 Kasım’dan itibaren başlayacağını belirterek, aday belirleme konusunun Genel Merkez’in tasarrufunda olduğunu söyledi.
Yılmaz, partisinin Ankara’da düzenlediği teşkilat toplantısı ile ilgili Anamur Gündem’e yaptığı değerlendirmede, yerel seçime yönelik çalışmalar yapıldığını belirterek, şu açıklamaları yaptı:
HÜKÜMETİN HİZMETLERİNİ YERELE AKTARMAK ÇOK ÖNEMLİ
“Genel Başkanımızın uhdesinde, Genel Merkez Teşkilat Başkanımızın nezdinde ilçe başkanlarına yönelik çalışmalar oldu, değerlendirmeler yapıldı. Mahalli idareler seçimleri en az genel seçimler kadar önemli. Çünkü, yerelde de iktidar olarak, hükümetin hizmetlerini yerele aktarmak büyük önem arzediyor. Yerelde de iktidar olarak vatandaşımıza hizmet ettiğimizde daha farklı bir sonuç alınıyor ve başarı böyle geliyor. Genel Merkezde genel başkan yardımcılarımız ve bakanlarımızın verdikleri bilgiler bizim yereldeki çalışmalarımıza ışık tutması açısından iyi oldu. Bu konuda iki etaplı bir çalışma yapılıyor. İlk etapta ilçemiz ve ilimiz dahil olmak üzere 40 ildeki 560 ilçe başkanına yönelik çalışma yapıldı. İkincisini de inşallah en yakın zamanda yapacaklar.
BELEDİYECİLİK VİZYONUMUZ GENEL BAŞKANIMIZDAN
Belediyecilik, AK Parti kültüründe genel başkanımızın vizyonuyla aldığımız en önemli şiarımız ve onun izinde gideceğimiz yol olarak nitelendiriyoruz. inşallah Anamur’da ak belediyecilikle alakalı gerekli çalışmalara başladık. Teşkilat olarak çalışmaları yapacağız. En kısa zamanda genel merkezimizin ortaya koyacağı aday belirlemesiyle de yerel seçimle ilgili çalışmaya başlayacağız.
ADAY ADAYLIĞI BAŞVURULARI 1 KASIM’DA BAŞLIYOR
Aday belirleme sürecinde istişare kültürünü en iyi uygulayan bir camiayız. Bu konuda genel merkezde büyüklerimizin Anamur ile ilgili vereceği karar doğrultusunda sahaya çıkacağız. Gerek il ilçe yönetimlerinde gerekse il ilçe başkanlarının aday adaylığı konusu genel merkezimizin yaptığı çalışma sonucunda ortaya çıkacak. Bununla ilgili şu anda bizim bir söz söyleme hakkımız yok. Genel merkezimiz ve ilde yapılacak değerlendirme sonucunda bu konudaki tasarrufu ortaya koyacak. Aday adaylığı başvuruları 1 Kasım’dan itibaren başlıyor. O tarihten sonra inşallah kamuoyu ile paylaşacağız. Ama teşkilat dışındaki aday adaylarının konuyu kamuoyu ve basınla paylaşmasında herhangi bir sakınca yok.
KIRGINLIĞA MAHAL VERMEDEN SÜRECİ TAMAMLAYACAĞIZ
Kardeşlik, birlik beraberlik içerisinde aday adayı olmayı düşünen tüm arkadaşlarımızı aynı mesafede tutarak, hiçbir küskünlüğe, kırgınlığa mahal vermeyecek şekilde bu süreci tamamlayacağız.

Etiketler:
#

SENDE YORUM YAZ