HaberMatik V3.2

logo

AK Parti ve CHP arasında ‘ağaç direk’ polemiği

AK Parti ve CHP arasında ‘ağaç direk’ polemiği

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Anamur’un Uçarı mahallesinde yanan ağaç direklerin yerine dikilmek üzere yeni ağaç direkler getirilmesine mahalle halkı ile birlikte karşı çıktı. AK Parti Anamur İlçe Başkanı Feyzullah Yılmaz da Başarır’ın halkı galeyana getirdiğini ve ekipleri engellediğini belirterek kınadı.

CHP Mersin Milletvekili ve PM Üyesi Ali Mahir Başarır, Anamur’da orman yangını çıkan bölgeyi ziyarete giderek incelemelerde bulundu.

Yangının meydana geldiği Anamur’un, Uçarı, Anıtlı ve Karaağa Mahallesi’ndeki ormanlık alanın içerisindeki odun elektrik direklerinden yangının çıktığını belirten CHP’li Başarır, “Hala bu devirde odun elektrik direkleri kullanılıyor. Kaçıncı yüzyıldayız? Yazık, çok yazık! Yanan ormanlarımız, nefesimiz, doğamız, tarihimiz. Buradan Sayın Bakana, Valiye, Kaymakama sesleniyorum: Bunun sorumlusu kim olacak? Bu odundan elektrik direklerini Anamur’un Uçarı Köyü’ne dikeceğinize Saray’a dikseydiniz ” dedi.

Denetim eksikliğine dikkat çeken Başarır, “Elektrik dağıtım şirketlerinin tek görevi faturasını ödeyemeyen vatandaşların elektriklerini kesmek değildir. 40-50 yıllık odun elektrik direklerini değiştirmek de görevleri arasındadır. Ancak tek derdi yandaşını kayırma ve özelleştirme olan siyasi iktidarın bu tür konularda denetim yapmadığı çok açık ortada” sözlerini dile getirdi.

KÖYLÜLER AĞAÇTAN YAPILMA DİREKLERE TEPKİ GÖSTERDİ

Başarır’ın ziyareti sırasında Uçarı mahallesinde yanan elektrik direklerinin yerine dikilmek üzere ağaçtan yapılma yeni elektrik direklerinin getirilmesi mahallelilerin tepkisine neden oldu. Uçarı sakinleri, ağaçtan elektrik direği istemediklerini belirterek, ekiplerin direkleri geri götürmelerini istedi. Vatandaşlarla birlikte tepkisini dile getiren Başarır, “Biz bu direkleri istemiyoruz. Bu direkleri saraya diksinler” dedi. Tepkiler üzerine ağaçtan yapılan elektrik direkleri geri götürüldü.

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI YILMAZ, BAŞARIR’I KINADI

AK Parti Anamur İlçe Başkanı Feyzullah Yılmaz ise sosyal medyadan yaptığı açıklamayla Başarır’ın mahalle halkını galeyana getirerek, sorunun çözümünü geciktirdiğini belirtti.

Yılmaz, açıklamasında şunları kaydetti:

“Anamur Uçarı mahallemizde yangın felaketinden etkilenen Vatandaşlarımıza, sözüm ona geçmiş olsun ziyareti yapan chp Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır yaptığı ziyarette vatandaşın yarasına nasıl merhem olunur düşüncesi yerine, vatandaşı galeyana getiren tutum ve davranışı ve buna eklediği terbiyesiz ve seviyesizce yapmış olduğu <bu ağaç direkleri saraya diksin> söylemine biz zaten şaşırmadık, bu zamana kadar Memlekete bir çivi çakmayan chp siyaseti malesef yine kendilerine yakışır bir tutum sergilemişlerdir.

Bu yaptıkları engellemelerle Enerjisa nın bugün bitirmeyi hedeflediği trafolar malesef bugün bitmemiş ve vatandaşların bir an evel sulaması gereken arazileri ve yangından kalan suya acil ihtiyaçlı bitkileri madur edilmiştir. Ama ne yapsalar hangi engeli koymaya çalışsalar bölgenin ihtiyacı olan hizmet hızlı şekilde tamamlanacaktır.

Şovmenlik deyil, Hizmet üretme vaktidir. Bu engellemeyi yapan chp milletvekilini kınıyorum.”

Etiketler: »
#

SENDE YORUM YAZ