HaberMatik V3.2

logo

AK PARTİ MEVCUT BAŞKAN FEYZULLAH YILMAZ İLE DEVAM DEDİ

AK PARTİ MEVCUT BAŞKAN FEYZULLAH YILMAZ İLE DEVAM DEDİ

 

 gündem007

AK PARTİ MEVCUT BAŞKAN FEYZULLAH YILMAZ İLE DEVAM DEDİ

 

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Anamur İlçe Başkanlığı 6. Olağan Kongresi Anamur Kültür Merkezinde yapıldı.

 

Yoğun katılımla gerçekleşen AK Parti Anamur İlçe Teşkilatının 6. olağan kongresinde Adalet ve Kalkınma Partisi Anamur ilçe başkanı Mustafa Feyzullah Yılmaz, Tek liste halinde seçime gitti.

 

Anamur Kültür Merkezinde yapılan kongre Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Divan Başkanlığını Ak Parti Manisa Milletvekili Bölge Koordinatörü İsmail Ülgen´in yaptığı kongreye, Ak Parti Mersin Milletvekili Ali Cumhur Taştan, Genel Merkez Tanıtım Medya Başkan Yardımcısı Avukat Veli Tolu, Genel Merkez Kadın Kolları Merkez Karar Yürütme Kurulu Üyesi Zeynep Gülyılmaz, Ak Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik, Ak Parti Erdemli İlçe Başkanı Mehmet Topçu, Silifke İlçe Başkanı Mustafa Çetin, Anamur eski Ak Parti İlçe Başkanları, CHP yönetim kurulu üyeleri, Milliyetçi Hareket Partisi Anamur İlçe Başkanı Ahmet Karan, Büyük Birlik Partisi Anamur İlçe Başkanı Hüseyin Demir, Demokrat Parti Anamur İlçe Başkanı Murat Özdemir, Doğruyol Partisi Genel Başkan Yardımcısı Fahri Şen, ANTSO Meclis Başkanı A. Kerim Çilingir, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ahmet Çetin, Esnaf Kefaret Kooperatifi Başkanı Ahmet Özdemir, Anamur Huzurevi Yaptırma ve Yaşatma Vakfı Başkanı Tuğrul Ayhan, Milli Eğitim Müdürü Aziz Dağıstan, delegeler ve partililer katıldılar.

 

KAYA SON ANDA ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ

 

İki gün kala Adalet ve Kalkınma Partisi Anamur İlçe Başkanlığına aday olduğunu açıklayan Feyzi Kaya, divan başkanı İsmail Ülgen´in adayların liste sunması için verdiği 5 dakikanın sonunda listesini vermeyerek adaylıktan çekildi.

 

Bu konuda bir açıklama yapan divan başkanı Ülgen, partideki birlik beraberlik ruhunu bozmamak için Parti içi aldıkları bir kararla kongrelere tek adayla gittiklerini belirtti. Ülgen, bu karara uyduğu için adaylıktan çekilen Feyzi Kaya´ya teşekkür etti.

 

YILMAZDAN KAYAYA TEŞEKKÜR

 

 İlçe Başkanı M. Feyzullah Yılmaz da Adalet ve Kalkınma Partisinin hiçbir ayırım yapmaksızın bölgeye hizmet aktarmaya devam ettiğini, bu anlamda kendilerinin de 2019 seçimlerinde kendilerinin de Anamur Belediye Başkanlığını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´a hediye etmek gibi bir görevlerinin olduğunu söyledi. Yılmaz, centilmen bir davranış göstererek birlik ve beraberlik adına adaylıktan çekilen Feyzi Kayaya da teşekkür etti. Kongrede Ak Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik ve Mersin Milletvekili Ali Cumhur Taştan ve Divan Başkanlığını Ak Parti Manisa Milletvekili Bölge Koordinatörü İsmail Ülgen de birer konuşma yaptılar. Konuşmalarda öncelikle ABD Başkanı Donald Trump´ın Kudüs´ü İsrail´in Başkenti olarak ilan etmesine şiddetle tepki gösterdiler.  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın etrafında kenetlenerek 2019 seçimlerine gireceklerini kaydeden konuşmacılar, Çukurova hava alanı, Mersin Şehir Hastanesi, Antalya Mersin karayolu yapımı tüneller ve viyadükleri Anamur İskelesi ve kapalı devre sulama sistemi başta olmak üzere Mersin´e bu güne kadar 25 milyar dolar yatırım yapıldığını kaydederek bu yatırımları bundan sonra da aksatılmadan devam ettirileceğini söylediler. Son anda tek adayla gidilen kongre sonunda delegeler,  Adalet ve Kalkınma Partisi Anamur İlçe Başkanı M. Feyzullah Yılmaz ve ekibine bir anlamda güvenoyu verdiler.
İşte Yılmaz’ın yeni yönetiminde yer alan isimler
Asil Liste: Avni Kerbali, Ahmet Ceren, Özcan Yıldırım, Seçkin Taş, Türkmen Taşdemir, Bilal Yıldırım, İbrahim Bozdemir, Fatih Şen, Veli Toy, Sibel Kımırtı, Neval Öztürk, Birgül Baki, Mehmet Düzün, Yener Fazlıoğlu, Osman Aslan, Mehmet Silah, İbrahim Tuncer, Mehmet Ars, Hasan Çapun.
Yedek Liste: Cemil Şah, Hüseyin Oktar, Durmuş Tolu, Saadettin Gücük, Hasan Dalaklıoğlu, Ayşe Tuğrul, Mustafa Yüce, Fiyaz Çetinkaya, Aziz Meniz ve Veli Kovancı.
Kongrede ayrıca 31 asil ve 16 da İl Delegesi belirlendi.

gündem001gündem011gündem001 gündem002 gündem003 gündem004 gündem005 gündem006 gündem007 gündem008 gündem009 gündem010 gündem011 gündem012 gündem013 gündem014HABERİN GENİŞ ÖZETİNİN AYRINTILARINI AKTARMAYA DEVAM EDECEĞİZ…

 

 

 

#

SENDE YORUM YAZ