HaberMatik V3.2

logo

AK PARTİ ADAY ADAYI DR. FATİH DÖLEK,  ANAMURLU MUHTARLARLA BULUŞTU

AK PARTİ ADAY ADAYI DR. FATİH DÖLEK,  ANAMURLU MUHTARLARLA BULUŞTU

 

Mersin Şehir Hastanesi Başhekim Yardımcılığı görevinden ayrılarak AK Parti Mersin Milletvekili Aday Adaylığını açıklayan Dr. Fatih Dölek, ilçe ziyaretleri kapsamında Anamur’da muhtarlar ve basın mensuplarıyla Ünlüselek Otel’de bir araya geldi.

Dölek, burada yaptığı konuşmada, kendisine gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Davetimize katıldığınız için, gösterdiğiniz ilgi ve yakınlık için sizlere teşekkür ederim. Katılımınız Anamur’a hizmet için aşkımızı arttırdı” dedi.

“BİLGİM, TECRÜBEM VE DONANIMIMLA ADAY ADAYIYIM”

Milletvekili Aday Adayı olacağı için Başhekim Yardımcılığı görevinden ayrıldığını, ancak vatandaşların her zaman hizmetinde olduğunu vurgulayan Dölek, şunları söyledi:

“Bu gün milletvekili aday adayı olarak karşınızdayım. Dört buçuk yıl boyunca başhekim yardımcısı olarak vatandaşlarımızın bizden taleplerini karşılayabilmek için gece gündüz yoğun çaba gösterdim. Anamur’un Kaledran köyünden, Tarsus’un Yenice’sine kadar her vatandaşımızın talebini karşılamaya gayret ettim. Kamu Hastaneleri Sekreterliği, Başhekim Yardımcılığı, Başhekimlik görevlerinde bulundu. Bu görevlerden edindiğim tecrübe ve donanımla Mersin ilinin, Anamur’un ve ilçelerimizin özellikle sağlık alanındaki sorunlarına çözüm üretmek amacıyla milletvekili olabilmek için yola çıktım.”

Milletvekili seçilmesi halinde özellikle sağlık alanında yapmayı planladığı çalışmaları anlatan Dr. Fatih Dölek, şöyle devam etti:

“ESKİ HASTANEYİ REHABİLİTASYON HASTANESİNE DÖNÜŞTÜRECEĞİM”

“Mersin’de atıl halde bulunan eski devlet hastanesini beş yıldızlı otel konforunda yaşlı, engelli ve felç geçiren hastalar için fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesine dönüştüreceğim. İlk projem budur. İlimizdeki bu önemli eksikliği gidermek istiyorum. İlçelerimiz büyüyor, hastanelerdeki yatık sayısını arttırmak gerekiyor. Özellikle Silifke Devlet Hastanesi’ne ek binalar yapılarak geliştirilmesi gerekiyor. Aynı şekilde Anamur Devlet Hastanesi’nin de yatak sayısının arması gerekiyor. Bu çalışmaları yaparak hastanelerimizi geliştirmek istiyorum. Sizlerin de desteğiyle bu projeleri inşallah gerçekleştirmek istiyorum.”

“MUZ VE ÇİLEKTE TABAN FİYAT UYGULANMALI”

Dölek, esnafların ve çiftçilerin de faaliyetlerini yakından takip ettiğini ve yaşadıkları sorunların çözümü için projeler geliştirdiğini ifade ederek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Anamur ve çevresinde yoğun olarak muz tarımı yapılıyor. Son yıllarda Silifke’de de muz üretimi arttı. İl genelinde çilek tarımı da yapılıyor. Fındık ve çay gibi ürünlerdeki taban fiyat uygulamasının muz ve çilek için de uygulanması gerekiyor. Muhtarlarımızla istişarede bulunarak tarımdaki sorunların çözümüne yönelik çalışmalar yaparak üreticilerimizin yanında olacağız.”

“MERSİN’E ENGELLİLER İÇİN ÜNİVERSİTE VE YURT YAPILMALI”

Kendisinin de engelli olması dolayısıyla engellilerin yaşadığı sorunları da yakından takip ettiğini vurgulayan Dölek, “Engelli vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını çok iyi bildiğim için sadece Mersin’de yaşayan değil, ülkemizdeki tüm engelli vatandaşlarımızın yaşadığı sorunların çözümü için çalışmak istiyorum. Bu konuda partimizin vizyonuna uygun bir kişi olduğumu düşünüyorum. Mersin’de engelli çocuklarımızın eğitimi için bir üniversite ve yurt binası yapılması da öncelikli hedefimdir” diye konuştu.

“BU BÖLGEDEN DAHA ÇOK MİLLETVEKİLİ ÇIKMALI”

Dölek, Silifke, Aydıncık, Gülnar, Mut, Bozyazı ve Anamur’un birlikte değerlendirilmesi gerektiğini belirterek, “Bu ilçeler birbirinden ayrı tutulamaz. Bu ilçelerimizi kapsayan bölgeden milletvekili sayısının daha fazla olması gerekiyor. Hangi partiden olursa olsun bu bölgeden milletvekili çıkması için sivil toplum kuruluşları ve vatandaşların yoğun talepte bulunması önemlidir. Bu açıdan bakıldığında da sizlerin desteğini istiyorum” şeklinde konuştu.

#

SENDE YORUM YAZ