HaberMatik V3.2

logo

Ak Cami İmamı Fidan, “ 26 yıldır bu camideyim hiç kimse ile sorun yaşamadım”

Ak Cami İmamı Fidan, “ 26 yıldır bu camideyim hiç kimse ile sorun yaşamadım”

 gündem007Geçtiğimiz günlerde bir gazetede hakkında çıkan haberle ilgili gazetemize bir açıklama yapan Yeşilyurt Mahallesi’nde bulunan Ak Cami İmamı Ali Fidan mahalle sakinlerinden Ahmet Yavuz’un kendisi ve bağlı bulunduğu cami ile ilgili bir gazeteye verdiği beyanatında çıkan aslı astarı olmayan habere açıklama getirdi. Fidan konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi, “  26 yıldır Anamur’da Akarca Mahallesi’nde bulunan Ak cami imamı olarak görev yapmaktayım.   Görev yaptığım bu süre içinde mahallemizde bulunan cemaatimizle birlikte dinimizin kuralları dışında hiçbir olayla ilgili bağım olmamıştır.

Mahalle sakinlerimizle mahallemiz adına güzel olan ne ise onu yerine getirmişimdir. Ancak geçtiğimiz günlerde yerel bir gazetede bir beyanat veren Ahmet Yavuz ismindeki mahalle sakini şahsın verdiği bu açıklama beni derinden üzmüştür.  Bununla ilgilide bende hakkımda çıkan haberle ilgili açıklama yapma gereği duydum.  Şahsın açıklamasında Cami imamı kendini sevmeyen cemaate kötü davranıyor. Cemaati camiden soğuttu.” camide klima varken sıcakta namaz kılmak zorunda bırakıldığını söylemiş.

Buna istinaden öncelikle camimizde şahsın iddia ettiği günlerde 40 kişiye Tefsir ve İlmihal dersleri vermekteydim.

Ve bu aylarda İlçemizde bulunan halkımızın olduğu gibi mahallemizde ikamet eden çok vatandaşımız yaylalara göç ederek cemaat sayımızın azaldığı herkes tarafından bilinmekte idi. Ayrıca kamuoyununda bildiği üzere Akarca  Mahallesi’nde bulunan Ak camimizin Restorasyona girdiğini bundan dolayı geçici olarak Hüseyin Temel’in  dükkanında hizmetimize devam ettiğimizi burada SUYU, TUVALETİ, ve şartları uygun olmayan yerde bile görevimiz layığı ile yerine getirdiğimizi tüm cemaatimiz ve mahalle sakinlerimiz tarafından bilinmektedir.

Tüm bu olumsuzluklara rağmen hizmetimizi bir gün olsun aksatmadan devem ettirdik ve ettirmeye de devam ediyoruz. Şahıs Yavuz’un iddia ettiği bu konularda biz görevimizin başında işimiz yapıyorduk.

Sayın Yavuz’a soruyorum?

2015 yılında Ramazan Bayar’ın yanımda Müftülüğümüzün geçici olarak görevlendirdiği bu şahısla tartışma yaşayıp konunun Diyanete, BİMERE Cumhurbaşkanlığına ve Müftülüğümüze kadar yansıması nedir. Ve, Bu bahsettiğin aylarda Camide görevimizi yaptığımız zamanda “ Ben çok akıllıyım, Ben okulu birincilikle bitirdim” Ben çok araştırıyorum ben çok biliyorum vs.. diyen sen değimlisin?

Evinin yanında bulunan kanalda serinlemek için kanala giren çocukları polise şikayet eden sen diğilmisin?

İbadet etmeye Camiye şortla atletle gelmeye başladığında Cemaatin rahatsız olduğunu ve bununla ilgilide kendisine Hilmi Mutlay, Ahmet Demir, ve diğer cemaatten arkadaşların böyle camiye gelme rahatsız oluyoruz diye söyledikleri şahıs benmiyim senmisin?

Ayrıca Diyanet İşleri tarafından yürürlüğe giren Mehmet Söylemez D.İ.B. Fetva Kurulu “Sandalyede kılınan namaz  Sahih  değildir” Konusunu Tahtaya halkı bilgilendirmek için yazdığımda  Sizin tarafınızdan silinip ben tekrar yazdığımda  Sabah Namazında “Benim sildiğim yazıyı  sen  nasıl yazarsın” diyerek Mihrab’da    25 cemaatin önünde  yakama yapışıp darp etmek isteyen sen değimlisin?

Ve aynı gün akşam Ahmet Demir’e telefonu açıp şahsıma yönelik  “Kafasını kopartacağım diyen sen değilmisin?

Tüm bunlara mahalle Muhtarımız ve bölge halkımız şahit diyen Cami İmamı Ali Fidan Verdiği bu yanlış aslı astarı olmayan beyanatındaki açıklama gününde Camiye kimsenin olmadığı bir günde gelerek kötü emellerine Camiyi de alet ederek açıklamalarda bulunmuştur.  Bütün bu olanları tüm resmi yerlere ve gerekli mercilere ben ve mahalle muhtarı Ahmet Çağlar mahalle sakinleri şikâyette bulunulmuştur.  Konu ile ilgili gerekli işlemlerimiz devam etmektedir. Yaşanan bu olay Şahsımı ve mahalle halkını derinden üzmüştür.  Kötü söz sahibine aittir diyerek üzüntüsünü dile getirdi.

Konu ile ilgilide gazetemize bir açıklamada mahalle muhtarı Ahmet Çağlardan geldi Çağlar konuşmasında şu ifadelere yer verdi. VİDEOYU İZLEYİNhttps://youtu.be/RUfuRRJ1_AEgündem001 gündem002 gündem003 gündem004 gündem005 gündem006 gündem008 gündem010

#

SENDE YORUM YAZ