HaberMatik V3.2

logo

AGC’den gazetecilere kutlama

AGC’den gazetecilere kutlama

Anamur Gazeteciler Cemiyeti (AGC)  Başkanı Zümrüt Cömertler, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Basının demokrasinin temel unsurlarından biri olduğuna dikkat çeken Cömertler, “Halkın haber alma hakkının kullanılmasını sağlayan basın, demokrasinin temel unsurlarından birisidir. Gazetecilik mesleği her türlü zorlu koşulda, günün her saatinde halkı aydınlatmak için haber peşinde koşarak halkımızı gelişen olaylar karşısında aydınlatırken, vatandaşların isteklerini de yansıtmaktadır. her koşulda ve özellikle de ekonomi şartlarının iyice ağırlaştığı günümüzde toplumu habersiz bırakmayan gazeteciler demokrasilerin de vazgeçilmezleridir. Demokrasimizin “dördüncü gücünde her gün halkı haberdar etmek için özveri ile çalışan gazetecilerin toplumda hak ettiği değeri bulmasını diliyorum’’ dedi.

Cömertler, açıklamasını şöyle sürdürdü :

“Dünyanın her geçen gün yerelleştiği günümüzde özellikle yerel basının önemi her geçen gün artmaktadır. Dijitalleşen hayatta küçücük bir ilçeden çıkan bir ses, bir anda dünyanın gündemine oturabilmektedir. Oysa yerelde gazetecilik her geçen gün zorlaşmakta, zorluklarla boğuşmaktadır. Özellikle yerelde basın mensubu olmanın ekonomik,  fiziki zorlukları ciddi boyutlara ulaşmıştır.’’

 AGC Başkanı Cömertler, “Özgürlüğünün verildiği, sansür oluşturan nedenlerin ortadan kalktığı, özgür medyanın var olacağına inanıyorum. Basın ahlak ve meslek ilkelerine bağlı olarak kamuoyunun sesi olma, doğru bilgi aktarma gibi önemli görevi fedakârca yerine getiren tüm meslektaşlarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü kutluyor, hayatını kaybeden meslek büyüklerimizi saygıyla anıyorum” ifadelerine yer verdi.

#

SENDE YORUM YAZ