HaberMatik V3.2

logo

ADD programını açıkladı

ADD programını açıkladı

Atatürkçü Düşünce Derneği Anamur Şubesi, 3 yıllık çalışma planını açıkladı.

Dernekten yapılan yazılı açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlarken, biz ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ yönetici ve üyelerinin Cumhuriyetimize karşı sorumluluğumuz ve borcumuz olduğunu düşünüyoruz.  Bu sorumluluk ve görevlerimizi yerine getirmek için hazırladığımız yol haritası ve çalışma programımızı halkımızla paylaşmak istiyoruz.

Bizler Anamur Atatürkçü Düşünce Derneği  yönetim kurulu olarak ;

  1. Basın, kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları, odalar ve siyasi partilerle ilişkilerimizi geliştirip, sizlerin fikir ve katılımlarını önemseyeceğiz.
  2.  Toplantılarımızı zaman zaman mahallelerde, halka açık, halkımızı ATATÜRK ve Atatürkçü düşünce ile iç içe tutarak, gelen eleştiri ve önerileri dikkatle dinleyecek ve bunları gerçekleştirmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Atatürkçü düşünce sistemi içerisinde vücut bulan halkçılık ilkesinin uygulanması için çalışmalarımıza ağırlık vereceğiz.
  3. Milli bayramlar ve önemli günler özenle planlanarak, günün anlamına uygun bir şekilde kutlamalar yapılacaktır. Ayrıca Cumhuriyetimizin 100. yılına özel bir program hazırlayarak coşkulu bir kutlama yapılacaktır.
  4. Hayatının her aşamasında, kitap okumayı ihmal etmeyen Ulu Önderimizin yolunda, okuma kültürünü teşvik etmek amacıyla halka açık okuma etkinlikleri düzenleyeceğiz.
  5. Dernek bünyesinde, Akıl ve Zeka Oyunları başta olmak üzere, öğrencilere yönelik çalışmalar planlayarak, çocuklar ve gençleri derneğimiz içerisinde daha aktif hale getireceğiz.
  6. Atatürk’ün, “Ormansız ve ağaçsız vatan toprak değildir.” sözünü ilke edinerek doğa ve çevre platformları ile işbirliğine gideceğiz. Bu şekilde çocuklarımız ve gençlerimizin doğa, çevre ve orman konusunda daha bilinçli olması için çalışmalar yapacağız.
  7. Alanında uzman kişilerle halka açık söyleşiler gerçekleştireceğiz.
  8. Atatürk’ün, “Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir.”  sözü ışığında, entelektüel toplum olma bilinci ile kültür sanat organizasyonları düzenleyeceğiz.
  9. Üyelerimizle olan bağımızı güçlendirerek ilgi , ihtiyaç ve istekler doğrultusunda etkinlikler ve  üye katılımını sağlayacak çalışmalar yapacağız.

Yukarıda belirlediğimiz eylem planını uygulamak için var gücümüzle çalışacağımızı, halkımızın eleştiri, fikir ve önerilerine açık olduğumuzu belirtir, basına ve kamuoyuna saygılarımızı sunarız.”

#

SENDE YORUM YAZ