HaberMatik V3.2

logo

AK Parti’de Bozyazı’da atama tepkisi

AK Parti’de Bozyazı’da atama tepkisi

Bozyazı’da AK Parti İlçe Başkanlığı’na yapılan atamanın ardından 50 üyenin partiden istifa ettiği iddia edildi. İlçe Başkanlığı’na atanan Ümit Navgasın ise 8 kişinin istifa ettiğini, sosyal medyada yayılan görüntülerde parti üyesi olmayan birçok kişinin algı oluşturmak için boş kağıtlara imza attığını söyledi.

Bozyazı’da Seçkin Taş’ın milletvekili aday adaylığı için istifa etmesinin ardından AK Parti Bozyazı İlçe Başkanlığı’na Ümit Navgasın atandı.

Bu atama kararına tepki gösteren bir grup, parti binasına gelerek hazırladıkları istifa dilekçelerini İlçe Başkanlığı binasına çamaşır mandalıyla asarak tepkilerini dile getirdi. Sosyal medyada yayınlanan videoda dilekçelerin başkanlık binası önüne asıldığı görülürken,  50 kişinin istifa ettiği belirtilerek “Dayatma ilçe başkanı istemiyoruz” tepkisi dile getirildi.

İLÇE BAŞKANI NAVGASIN: “ALGI OLUŞTURMAYA ÇALIŞTILAR”

AK Parti Bozyazı İlçe Başkanı Ümit Navgasın ise Anamur Gündem’e yaptığı açıklamada, 50 kişinin istifa ettiğine yönelik bilginin doğru olmadığını belirterek, “Atanmamdan sonra istifa eden üye sayısı 8’dir. Sosyal medyada yayınlanan görüntülerdeki kişiler partimize üye değildir. Boş kağıtlara imza atıp partiye asarak bir algı oluşturmaya çalıştılar” dedi.

#

SENDE YORUM YAZ