logo

Ünlüselek İşletmesi Gazetecileri konuk etti

Ünlüselek  İşletmesi Gazetecileri konuk etti

 Anamur’da görev yapan yerel gazete ve internet sitesi sahiplerini iftar programında konuk eden Restoran sahibi Uzay Ünlüselek, işletme olarak gazetecileri ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Tesisin sahibi Uzay Ünlüselek  kardeşi Halil Ünlüselek  ile işletme müdürü Hüseyin Özçelik’in  ev  sahipliği yaptığı iftar proğramında,Anamur’un  turizm için  elverişli bir bölge olduğu ve yılın sekiz ayı  turist  ağırlanabileceğine  vurguladı.
36 yıldır sektörün içinde olduklarını belirterek, babası İlker Ünlüslek’in(merhum) Silifke  ilçesinde   seksenli yıllarda  turizmin gelişmesi için  çok çaba gösterdiğini  söyleyen Uzay Ünlüselek sohbet verdiği bilgide  şunları söyledi, “ Silifke’de  bu sektöre adım attım. Seksenli yıllarda babamın sektör ile  ilgili  neler yaptığını zorluklarla nasıl  bahşettiğini yaşayarak öğrendim.Bizim işimizde  sürekli kendini geliştirecek ve  işletmende   yenilikler  yapacaksın.
Ve en önemlisi   iş yaptığın  yerin tanıtımını yapacaksın. Tanıtım olamadan, oturarak müşterinin gelmesini  beklemek doğru değil.
İşletme olarak mümkün olduğunca  tüm fuarlara  katılmaya çalışıyorum. Gastronomi ile ilgili  fuarsa  mutlaka aşçımızla birlikte  katılamaya gayret ediyorum.
Katıldığımız  fuarlarda  işletmemizden önce  bölge ile ilgili  tanıtım yapıyoruz. Bölgemize gelen turistin  esnaftan  turizm işletmelerine  herkese katkısı  olur.”Ünlüselek sözlerinin sonunda ,Anamur’da faaliyet  gösteren tur şirketlerinin kendilerini yenilemeleri gerektiğini Tur şirketlerimiz  bu işi profesyonel yapmalılar.Anamur’un  dört bir tarafı  gerek  doğal gerekse tarihi yerleriyle  turizm için muhteşem bir yer.Avrupalı turist kum ve deniz’in dışında gezmek,kaldığı bölgeyi tanımak  istiyor.Tur şirketlerini  paket  hazırlayarak,bölgenin tanıtımını  yapmaları şart.Tur şirketlerinin yanısıra  konaklama  ve yeme içme sektöründe iş yapanlarında  taşın altına ellerini  koymaları  gerekiyor”Dedi.

#

SENDE YORUM YAZ