logo

Torunoğlu, “Devletimizden Sicil affı talep ediyoruz”

Torunoğlu, “Devletimizden Sicil affı talep ediyoruz”

TTTanamurgündme002Anamur Ticaret ve Sanayi Odası’ndaki (ANTSO) toplantı salonunda yapılan 6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Kanunu ile igili bilgilendirme toplantısı gerçekleşti.

(ANTSO) Oda Başkanı Ferudun Torunoğlu’nun  açılış konuşmasını yaptığı bilgilendirme toplantısında,

Torunoğlu, kanun kapsamında oda üyelerinin aidat borçlarının da yapılandırıldığını belirterek, “Üyelerimiz aidat borçlarını 6 taksitte ödeyebilecek. Dilekçe odamızdan temin edilebilir” dedi. Esnafın borçlarını yapılandırmak için bankalardan kredi talep ettiğini ancak sicil sorunları nedeniyle talebin reddedildiğini ifade eden Torunuoğlu,  “Devletimiz her türlü borcu yapılandırdı. Ancak sicil affı çıkmazsa esnafımız bankalardan kredi alamayacak ve borcunu yapılandıramayacak. Yapılandırma süresi sona ermeden acilen sicil affının çıkarılmasını talep ediyoruz. Bu sorunun ülke genelinde yaşadığını belirterek “Sicil affının çıkarılması tüm Türkiye’de esnafa can suyu olacak. Hükümet yetkililerinden bu konuda girişim talep ediyoruz” Dedi.

Anamur Vergi Dairesi Müdürü Kuddusi Akdağ da vatandaşların yapılandırmadan yararlanması için müdürlük olarak yardımcı olduklarını ifade ederek, “Gelir uzmanlarımız konu hakkında detaylı bilgiler verecekler. Vatandaşlarımızın bu bilgiler ışığında müdürlüğümüze 31 Ekim’e kadar başvurmalarını bekliyoruz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Mersin SMMMO Anamur Temsilcisi İsmail Erdoğan, SGK Temsilcisi Arif Kuru ve gelir uzmanları Mehmet Özdemir ile Orhan Toprak yapılandırma kanunu hakkında detaylı sunumlar yaptılar.anamurgündme001 anamurgündme003 anamurgündme004 anamurgündme005

 

 

#

SENDE YORUM YAZ