logo

Taş Bina’ya molotoflu saldırı

Taş Bina’ya molotoflu saldırı

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin kent merkezindeki ana hizmet binasında çıkan yangın korku ve paniğe yol açtı. İtfaiye ekiplerinin müdahalesi sonucu söndürülen yangının, binanın camından içeriye molotof kokteyli atılması sonucu çıktığı iddia edildi.

Patlama ile birlikte eski meclis salonunda yangın çıktı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Olay yerine ulaşan itfaiye ekiplerinin kısa süren çalışması sonucu yangın büyümeden kontrol altına alındı.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Mersin Büyükşehir Belediyemizin ana hizmet binası olan Taş Bina’da bugün saat 17:09 sıralarında menfur bir saldırı gerçekleşmiştir.

Hizmet binamızın zemin katında bulunan Encümen Salonu’na kimliği henüz tespit edilemeyen kişi ya da kişilerce yanıcı ve patlayıcı madde atılmıştır. Atılan maddenin alev alması sonucunda çıkan yangın, personellerimiz tarafından büyümeden söndürülmüştür.

Olayla ilgili inceleme ve soruşturma, emniyet güçleri tarafından çok yönlü olarak sürdürülmektedir.

Mersin Valiliği’nden yapılan açıklamada ise bir kişinin gözaltına alındığı belirtildi. Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“İlimiz Büyükşehir Belediyesi hizmet binasında bugün çıkan küçük çaplı yangınla ilgili olarak iki kişi gözaltına alınmış olup K.D.B isimli şahıs Büyükşehir Belediye itfaiyesinde çalıştığını ancak işten çıkarıldığını bundan dolayı eylemi gerçekleştirdiğini beyan etmiş olup konu ile ilgili tahkikat sürdürülmektedir.”

Etiketler: »
#

SENDE YORUM YAZ