logo

Satışa çıkarılacak

Satışa çıkarılacak

İnşaatı yıllardır bitirilemeyen Anamur Evleri Projesi kapsamında mülkiyeti belediyeye ait tüm bağımsız bölümlerin satışı için Belediye Encümeni’ne satış yetkisi istenecek.

Anamur Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, 3 Kasım 2020 Salı günü saat 10.00’da başlayacak belediye meclisi toplantısında belediye encümenine satış yetkisi verilmesi görüşülecek.

Açıklamada, mevcut sözleşmenin tek taraflı olarak feshedildiği belirtilerek, henüz tamamlanmamış inşaatta belediyenin mülkiyetinde bulunan tüm bağımsız bölümlerin mevcut hali ile satılması için meclisten encümene yetki isteneceği kaydedildi.

PROJENİN GEÇMİŞİ

Anamur Belediyesi’nin gelirine ortak olacağı Anamur Evleri Projesi’nin yapımına, Sera City adıyla 2012 yılında başlandı. 2 blokta 112 konut, 91 iş yeri, sinema salonu, alışveriş merkezi ve otoparktan oluşan proje hızlı başladı ancak bir süre sonra yavaşladı. İnşaatın durması üzerine, firmayla sözleşme feshedildi. 2017 yılında Anamur Belediye Meclisi, sözleşmesi feshedilen Anamur Evleri Projesi’nin yeniden ihaleye çıkarılması için belediye encümenine yetki verdi. Yeni ihaleyi kazanan firma günümüze kadar çalışmaları sürdürdü ancak inşaat tamamlanamadı.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ