logo

Muharrem Özkeçeci emekli oldu

Muharrem Özkeçeci emekli oldu

Anamur Ortaokulu Sosyal Bilgiler Öğretmeni Muharrem Özkeçeci emekli oldu.

41 yıllık öğretmenlik hayatında Burdur, Aydıncık ve Anamur’da binlerce öğrenciyi eğiten Özkeçeci için görev yaptığı Anamur Ortaokulu’nda veda töreni gerçekleştirildi.

Okul Müdürü Hüsnü Öztürk, Özkeçeciye plaket takdim edip, hizmetleri için teşekkür etti ve emeklilik yaşamında sağlık ve mutluluklar diledi.

Türk Eğitim Sen Anamur İlçe Temsilciliği Başkan Yardımcısı ve Kadın Komisyonu Başkanı Neslihan Gültekin de Özkeçeciye çiçek takdim ederek teşekkür etti.

Duygulu anlar yaşanan veda töreninde Özkeçeci, yıllardır birlikte görev yaptığı arkadaşları, genç öğretmenler ve çok sevdiği öğrencileriyle vedalaştı.

VEDA MEKTUBU

Törenin ardından sosyal medyadan bir veda mektubu yayınlayan Özkeçeci, duygularını şöyle ifade etti:

“Sevgili ailem, akrabalarım, meslekdaşlarım ve mesai arkadaşlarım, sevgili öğrencilerim, can dostlarım ve arkadaşlarım.

19 Kasım 1979 tarihinde Burdur Gölhisar Lisesi’nde başladığım öğretmenlik mesleğimin sonuna geldim ve tamı tamına 41 yıl, 4 ay ve 16 gün süren, çok sevdiğim, severek ve onurumla yaptığım öğretmenlik görevimden yüz akıyla emekliye ayrıldım.

Burdur Gölhisar Lisesi’nde başladığım görevimi sırasıyla, Burdur İlyas Köyü Ortaokulu, Mersin Aydıncık İlköğretim okulu, Mersin Anamur Şükrü Köymen İlköğretim Okulu’nda çalışarak, Mersin Anamur Ortaokulu’nda tamamladım.

Görev yaptığım bu okullarda süreç içinde, çetele tutmuştum, tamı tamına 13 bin 640 öğrencim olmuş. Yani bu kadar çocuğun yüreğine dokunmuşum. Bu sayı içinde, okullarda açılan kurs, etüt ve seçmeli derslerime gelen öğrencilerim yok. Bu sayı, bir öğretmenin; bir milletin, bir toplumun geleceğinin hazırlanmasındaki rolünün ne kadar büyük olduğunu göstermesi bakımından çarpıcı bir örnektir.           Ben öğretmenliğe başladığım günden itibaren bu bilinçle çalıştım ve öğrencilerimi de geleceğe bu bilinçle ve farklılıklara saygı bilincini aşılayarak hazırladım.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Öğretmenler, Yeni Nesil Sizlerin Eseriniz Olacaktır. Cumhuriyeti Biz Kurduk, Onu Yaşatacak ve Yüceltecek Olanlar Sizlersiniz’ sözünü kendime düstur olarak kabul edip, öğrencilerimi Atatürk devrim ve ilkeleri doğrultusunda vatanına ve milletine bağlı kuşaklar olarak yetiştirmeye çalıştım.

Bayrağı devrettiğim, benden sonra öğretmenlik görevini sürdürecek olan meslektaşlarım ve sevgili öğrencilerim; ister öğretmen olarak, isterseniz herhangi bir alanda milletimize hizmet ediyor olun; sizlere en önemli önerim, Atatürk’ ün gösterdiği çağdaş uygarlık yolunda geleceğin aydınlık Türkiye’si için, Atatürk ilke ve devrimlerini kendinize rehber ve yol gösterici olarak kabul edip, çalışmanızdır.

Çünkü ülkemizin geriye, Orta Çağ karanlığına gitmemesi, çağdaş uygarlık yolunda ilerleyip, kalkınıp, yücelmesinin yegane yolu budur. Yani Atatürkçülük felsefesiyle hareket etmenizdir.  Göreve başladığım 19 Kasım 1979’dan bugüne, mesajımın başında ismini belirttiğim bütün okullarımda birlikte görev yaptığım meslektaşlarım ve mesai arkadaşlarım, yöneticilerim, sevgili öğrencilerim; bu süreçte bana gösterdiğiniz anlayıştan, yardım ve destekten, saygı ve sevgiden dolayı hepinize saygı, sevgi ve teşekkürlerimi sunuyorum.  Öğrencilerimin gözlerinde öpüyorum.

Özellikle, 38 yıllık evliliğimiz süresince beni bir gün dahi sabah kahvaltısız, öğlen yemeksiz okula göndermeyen, giyim-kuşamımdan günlük yaşamıma kadar her şeyimle bıkmadan,  usanmadan ilgilenen SEVGİLİ EŞİME, bana taze bilgileriyle, gereksinim duyduğum her konuda  destek ve yardımcı olan ciğer parem; evlatlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyor, hepsini öpüyorum.

Bu gün hayatta olan ve çalışan meslektaşlarıma ve mesai arkadaşlarıma, meslek hayatına atılmış ve yine eğitim-öğretim sürecindeki sevgili öğrencilerime başarılar diliyor, ayrıca öğrencilerimin gözlerinde öpüyorum. Emekli olanlara sağlık, mutluluk ve esenlik dolu emeklilik yılları diliyorum. Hakkın rahmetine kavuşanlara da Allahtan rahmet ve mekanlarının cennet olmasını diliyorum.      

Veda mesajımı, Usta Şair Cahit Sıtkı TARANCI’ nin güzel şiirlerinden birinin bir bölümüyle bitirmek istiyorum:

Haydi Abbas, vakit tamam;

Akşam diyordun işte oldu akşam.

Kur bakalım çilingir soframızı;

Dinsin artık bu kalb ağrısı.

Şu ağacın gölgesinde olsun;

Tam kenarında havuzun.

Aya haber sal çıksın bu gece;

Görünsün şöyle gönlümce.

Yaşamak istiyorum gençliğimi yeni baştan.

Elveda Milli Eğitim, elveda meslek ve mesai arkadaşlarım, elveda sevgili öğrencilerim ve elveda OKULUM. HOŞCA VE SAĞLIKLA KALIN.”

Etiketler:
#

SENDE YORUM YAZ

#

Muharrem Özkeçeci emekli oldu” için 1 yorum

  1. Gürsel Özdamar : diyor ki:

    Muharrem Hocam 1978~79 yılındaGölhisar Burdur lisesinden hocamdı Emekliliği nedeniylede tabrik eder sağlık mutluluklar dilerim sayı Admin Hocamla iletişime geçmek isterim Emailime iletişim için yardımcı olursan memnun olurum selamlar