logo

İYİ Parti’den Anamur ve Bozyazı’ya ziyaret

İYİ Parti’den Anamur ve Bozyazı’ya ziyaret

İYİ Parti esnaf ve STK’lara  bir ziyaret gerçekleştirdi. İlçe Başkanı Osman Kahvecioğlu, MDK Üyesi Süleyman Çetin, Genel İdare Kurulu Üyeleri Burhanettin Kocamaz ve Mehmet Türe’nin de katılımı ile  Anamur ve Bozyazı da sivil toplum kuruluşları ile birlikte esnaf ziyareti gerçekleştirdiler.

 Ziyarete, İYİ parti MDK üyesi Süleyman Çetin ve  Mersin  İl Başkan Yardımcıları katıldı. ‘Millet Bizi Çağırıyor’ sloganı ile gerçekleştirilen ziyaretlerde, parti binasından yürüyerek ve esnaflarla esnaf ziyareti gerçekleştirildi. Partililer, önce Anamur Bozyazı Ziraat Odası Başkanlığını ve ardından Gazeteciler Cemiyetini ziyaret ettiler.  
Muşurup sanat sokağından başlayarak jandarma karakoluna kadar olan bölgedeki esnafların sorunları dinlendi. Yapılan ziyaretlerde, genel sohbetlerin yanında, mevcut gündemdeki sorunlar dile getirildi. Odasının ziyareti sırasında üreticinin sorunlarını dile getiren Anamur, Bozyazı Ziraat Odası Başkanı Ahmet Şeref Gümüş; Siyasi partilerin üreticinin sesini duymadığını söyledi. Gümüş; “Biz rapor hazırlıyoruz sonuç yok.
Çiftçi kabuğuna çekiliyor. Siyasi partilerde çiftçileri temsil eden vekil yok. Siyasi partilere raporlar yazdık. İlgi göstermediler,  çoğunu okumadılar bile.  Hazine arazileri satışa çıkarılıyor, şartları içinde teşvik belgesi var. Teşvik belgesi almak kolay değil.  Desteklerden çiftçi istifade edemedi. Sermaye şirketleri istifa etti.  Tarım dünyada yüzde 80 küçük aile şirketleri tarafından yapılıyor.  Şu anda gıda açısından dışa bağımlılık gün geçtikçe artıyor.” Diyerek tüm partilerin üreticinin bütün sorunlarına dikkat çekmesi ve çözüm üretmesi gerektiğini dile getirdi.
 

#

SENDE YORUM YAZ