logo

Genç yazardan polisiye roman

Genç yazardan polisiye roman

Genç yazar Alper Arslan, ilk romanı Kargaşa’yı imzaladı.
Muşurup Sanat Sokağı’ndaki etkinliğe, kitabın editörlüğünü üstlenen ve önsözünü yazan eğitim yazar Çınar Arıkan, genç yazarın mezun olduğu Özel Anamur Hızır Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Yıldız ve öğrencileri ile vatandaşlar katıldı.
Özel Anamur Hızır Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mustafa Yıldız, Arslan’ın ileride büyük bir yazar olacağına inandığını ifade ederek edebiyat yolculuğunda başarılar diledi.
Eğitim yazar Çınar Arıkan da “Roman yazmak kolay bir iş değildir. Uzun soluklu bir çalışma gerektirir. Akıcı olması, ilginç olaylarla süslenmesi ve hayal dünyasını aktarabilmek edebiyatçı için önemlidir. Alper, bunu başarmış bir gencimiz. Gençlerin yazabilmesi çok önemli. Kendisinden bundan sonra da yeni eserler bekliyoruz. Bu polisiye roman da sıkılmadan okunabilecek güzel bir çalışma” dedi.
Yazar Alper Arslan da okuyucunun hayal dünyasına girerek farklı anlamlar çıkarabileceği bir eser oluşturduğunu ifade ederek, “Polisiyeye ilgim olduğu için ilk çalışmamı böyle yapmak istedim. Saklanabilecek, ileride tekrar okunduğunda farklı anlamlar çıkarılabilecek bir kitap olmasını istedim ve bu düşünceyle kurguladım. Beğenileceğini umuyorum” diye konuştu.
Arslan, ailesinin de destek verdiği etkinlikte daha sonra kitaplarını imzaladı.

#

SENDE YORUM YAZ