logo

Din görevlileri yemekte buluştu

Din görevlileri yemekte buluştu

Din görevlileri yemekte bir araya geldi.
Anamur’da Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle, Anamur Müftülüğü yemek düzenledi.
Yemeğe, Kaymakam İsmail Gültekin, Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, İlçe Müftüsü Zeynel Abidin Çınar ve din görevlileri ile aileler katıldı.
Anamur Müftüsü Zeynel Abidin Çınar, yemekte yaptığı konuşmasında, “Din Görevlisi bir çocuk doğduğu zaman, kulağına ezanı okur o kişinin hayat süreci içerisinde her alanında yürürken, sünnet olurken, okula giderken, gelin olurken, çocuğu olurken, askere giderken her sürecinde yanındadır. Dertleriyle dertlenir, sevinçleriyle sevinçlenir, hüzünleriyle üzülür, dolasıyla Din Görevlisi hayatın her alanındadır. Teşekkür ediyorum, meslektaşlarımızla, ilçemizin yöneticileri ile bir araya geldik. İnşallah her yıl Din Görevlileri Haftasında bir araya gelmemizi yüce Allah nasib etsin” dedi.
Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç da şunları söyledi:
“Camideki ibadet ve samimiyetin varlığı, cami dışındaki istikamet ve güzel ahlak ile ölçülür. Caminin müminin kendi kalbiyle ilişkisinin ve Rabbiyle iman bağının en güçlü olduğu yerlerdir. Camiler, İslam toplumlarında ortak bilincin ve şuurun oluştuğu mekânlardır. Toplumun her kesiminden insanların hiçbir ayrıma gitmeden bir araya geldiği ve bütün siyasi görüş ve farklı düşünüşlerin üstünde, milletçe hep beraber kaynaşma, kardeşlik ve muhabbeti yaşadıkları bir yerdir.
Görev yaptığınız mihraplar, minberler, kürsüler peygamber makamıdır. İnsanlara anlattıklarımız ise Allah’ın kitabı ve Resulünün sünnetidir. Bu şuur ve azimle İslam’a ve insanlığa hizmet için çalışmak büyük bir nimet ve onurlu bir görevdir. Camilerimiz ancak, görevinin şuurunda, bilgili, mesleğini seven, milletine ve dinine hizmet etmeyi en büyük şeref sayan din görevlisi hocalarımız sayesinde hayatla içi içe olacaktır.”
Yemek programı Ömer Ali Çoşkun’un yaptığı dua ile son buldu.

#

SENDE YORUM YAZ