logo

“Bir Hikayeni Anlat” Projesi büyük beğeni gördü

“Bir Hikayeni Anlat” Projesi  büyük beğeni gördü

Geçtiğimiz günlerde Anamur Güngören İlk/Ortaokulunda “Bir Okul Bir Ekol” projesi kapsamında “BİR HİKAYENİ ANLAT”  etkinliği düzenlendi. Etkinlik katılımcılardan   büyük ilgi gördü.
Kızılay ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen “Bir Okul Bir Ekol” projesi yaşlılarla öğrencileri buluşturdu, kuşaklar arası kaynaşmanın ve birbirlerini daha iyi anlamamın en önemlisi de toplusal dayanışmanın önemine vurgu yapıldı.

Bir çok kurum ve kuruluştan destek alan projenin etkinliğine Kaymakam İsmail Gültekin, Belediye Başkan Yardımcısı Türkan Kasapoğlu, Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan,ve Şube Müdürleri, Orman İşletme Müdürü Hüseyin Meteris , Müftü Zeynal Abidin Çınar, Milli Eğitim AR-GE grubu ve diğer protokol üyeleri, siyasi parti ve STK temsilcileri katıldı.

Etkinlikte  yaşlılar Murat Yurdacan, Hüseyin Kılıç, Fatma Kar, Zeynel Deniz ve Hüsnü Suay hikayellerini paylaştılar.Yer yer gelenlerin duygulanmasına neden oldular. Okul Öğretmen ve öğrencileri şiirler, yazılar ve etkinlikleri ile izleyicilerin beğenisi kazandılar.
            Yaşlılarda Mektup yarışmasının birincisi Numan Cengiz ve resim yarışması birincisi Kardelen Cebel ödüllendirildi.

            Etkinlik katılan konuklar  Güngören Muhtarı Murat TERE’ nin katkıları ve Çevre Mahalle Muhtarları,  Okul servis şoförleri, Okul Aile Birliği üyeleri, veliler yardımıyla ağırlandılar.

            “BİR HİKAYE ANLAT” projesinde sona geldiklerini fakat yaşlılarla iletişim artırmak adına çalışmalarını yürütecekleri ve çalışmalarını “BİR HİKAYENİ ANLAT”  https://sites.google.com/d/1G7Y6oeUAT8YcjbKpunYOmZ0pXR1inohE/p/1OHrtMEOwWLaMdv1LSQamFmH8JQa37ytQ/edit sitesinden ulaşabileceklerini ifade ettiler.

#

SENDE YORUM YAZ