logo

Basın Bayramı kutlandı

Basın Bayramı kutlandı

Anamur’da 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı kutlandı.

Anamur Kaymakamı İsmail Gültekin, yaptığı yazılı açıklamada, “

Kamuoyunun aydınlatılması ve bilgilendirilmesi doğrultusunda, her şartta görevleri peşinde koşan, gazetecilik mesleğinin zor şartlarına rağmen mesai kavramı gözetmeksizin hizmet eden tüm gazetecilerin, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

Anamur Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Tuğrul da gazetecileri ziyaret ederek, çiçek verip günlerini kutladı. Tuğrul, “Tüm Basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve basın Bayramını Belediye Başkanı Sayın Hidayet Kılınç ve Belediye Personelim adına en içten duygularımla kutluyor, başarılar diliyorum” dedi.

Anamur Gazeteciler Cemiyeti   Başkanlığı,”24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı” dolayısıyla mesaj yayımladı.

ACG  Başkanı Zümrüt  Cömertler,24 Temmuz 1908 tarihinde sansürün kaldırılmasının, Türk basınının bu günlere gelmesinde önemli bir yeri olduğunu ifade  etti.

Basının demokrasinin vazgeçilmezi olduğunu vurgulayan Cömertler, basının kamuoyunu doğru bilgilendirme açısından son derece önemli olduğuna vurgu  yaparak, “Basın meslek ilkelerinden taviz vermeksizin çok zor şartlarda görevlerini yerine getirmeye çalışan meslektaşlarımın Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutluyor, hak  ettikleri   değeri  görmelerini  ve emeklerinin  karşılığını  almalarını diliyorum.

Paydaşlarımız olan tüm kamu kurum, kuruluş ve sivil toplum kuruluşlarının da basın mensuplarına çalışmalarında yardımcı olmalarını diliyorum.

Yaşadıkları kentin, ilçenin ve ülkemizin gelişmesinde basının önemi unutulmamalı.

Halkın  doğru haber  alabilmesi adına  hayatlarını  kaybeden, gazetecileri  rahmet ve şükranla  anıyor, tüm meslektaşlarımıza  kolaylıklar diliyorum.” Dedi.

#

SENDE YORUM YAZ