logo

Akduman Anamur’da inceleme yaptı

Akduman Anamur’da inceleme yaptı

Mersin Orman Bölge Müdürü Kenan Akduman, Anamur Orman İşletme Müdürlüğü 2020 yılı  program ve gerçekleşmelerini yerinde inceledi.

Akduman’a, Anamur Orman İşletme Müdürü Hüseyin Meteris, şefler, teknik elemanlar ve orman muhafaza memurları eşlik etti. 

Bölge Müdürü Akduman, Anamur Orman işletme Müdürlüğünce programlanan 16 kilometre yeni yol programı, 4 kilometre büyük onarım, 4 km sanat yapısı, 2 km Traktör yolu ve 2 km yangın emniyet yolunun yapım ve bakımları yapılarak ormanları biyotik ve abiyotik tehlikelere karşı daha dayanıklı hale getirdiklerini ve muhtemel orman yangınlarına en hızlı müdahale edilecek şekilde orman yangınlarını önlemeyi hedeflediklerini belirtti.

Bölge Müdürü Akduman, Abanoz ve Kesmece şefliklerindeki sedir gençleştirme sahalarını ve sedir üretim sahalarındaki çalışmaları yerinde kontrol etti. 2021 yılının programını ‘planlı çalışırsak başarının kaçınılmaz olduğunu’ belirterek, 3 hafta önce verdiği talimatlara istinaden Kesmece Şefliği 363 no.lu bölmede 31 Hektarlık alanda yapılan 10 bin metreküp tohumlama damgasının üretime verilmesinden dolayı işletme müdürünün nezdinde emeği geçen tüm personele teşekkür etti.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ