logo

Ziraat Odası’ndan ‘yerli ve milli ürün kullanın’ çağrısı

Ziraat Odası’ndan ‘yerli ve milli ürün kullanın’ çağrısı

Mersin Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu toplantısı, Tarsus Ziraat Odası başkanlığında yapıldı. Anamur Ziraat Odası Başkanı Ahmet Şeref Gümüş, toplantıda, çiftçilerin yatırımlarla ilgili sorunları, tarım girdilerinde KDV’nin kaldırılması, tarımsal sulamadaki enerji fiyatlarının düşürülmesi ve abonelik işlerindeki sorunların kolaylaştırılması, bakanlığın yerli muz üretimine verdiği hibe desteğinin sermaye şirketleri yerine aile işletmelerine verilmesi, Bağ-Kur primlerinin üreticinin ödeyebileceği duruma indirilmesi konularının ele alındığını söyledi.

Toplantıda, gelecek toplantılara ev sahipliği yapacak odaların yerli ve milli ürenler kullanması konusunda da fikir birliğine varıldığını ifade eden Gümüş, diğer sivil toplum kuruluşlarına da yerli ve milli ürünler kullanmaları konusunda çağrıda bulunma kararı aldıklarını kaydetti.

Gümüş, bu kapsamda Anamur’daki tüm sivil toplum kuruluşlarına yerli ve milli ürünler kullanmaları konusunda hassasiyet göstermelerini isteyerek, ithal ürün kullanımının azaltılması çağrısında bulundu.

Etiketler:
#

SENDE YORUM YAZ