logo

(TEOG) sınavı Anamur Birincisi Tekalandan

(TEOG) sınavı Anamur Birincisi Tekalandan

tr2013 Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı (TEOG) sınavı Anamur Birincisi Anamur Özel Tekalan Koleji öğrencilerinden Latif Buğrahan Aslan oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı Sınav Sistemini değiştirdi. Yeni sınav sistemine göre 8. sınıflar bu  yıl 1. Dönem ve 2. Dönemde olmak üzere Ortak sınavlara girecekler. Bu TEOG sınavları ve okullarda yapılan yazılı sınavlar değerlendirme sonuçları ile birlikte hesaplanarak ortaöğretime geçme puanı belirlenecek.

2013’te yapılan ilk TEOG sınavının sonucuna göre öğrencimiz Latif Buğrahan Aslan 120 sorunun 119’unu doğru cevaplandırarak Anamur ve Bozyazı’da birinci oldu.

Konu ile ilgili Okul Müdürü Mustafa Eğilmez “Okulumuzda uygulamakta olduğumuz Teko-Takip Sistemi, öğretmenlerimizin fedakâr çalışmaları, velilerimizin bizlere destekleri, öğrencilerimizin bıkmadan ve usanmadan verimli çalışmaları neticesinde bu başarıyı elde ettik. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Sınava katılan öğrencilerimizin tümünü kutluyorum. Velilerimize ve Anamur’umuza hayırlı ve uğurlu olmasını Yüce Rabbimden diliyorum. Aynı zamanda 2013 TEOG sınavı Tüm derslerin ortalamasına göre 78.02 ortalama ile okulumuz Anamur birincisi olmuştur.” dedi.

#

SENDE YORUM YAZ