logo

GÜMÜŞ, “HOCALI KATLİAM İNSANLIK TARİHİNİN YÜZKARASI”

GÜMÜŞ, “HOCALI KATLİAM İNSANLIK TARİHİNİN YÜZKARASI”

Uluslararası hukuku hiçe sayan Ermeni birlikleri 26 Şubat 1992 tarihinde Azerbaycan’ın Yukarı Karabağ bölgesinde yer alan Hocalı şehrine düzenledikleri hunhar işgal saldırısında kadın, erkek, yaşlı, çocuk demeden sivil ve masum 613 Azerbaycan Türk’ünü vahşice katletmiştir. Böylelikle insanlık tarihinin sözde en medeni devirlerinin yaşandığı bir çağda; Hocalı’da tüm dünyanın gözleri önünde bir katliam yaşanmıştır.
20. Yüzyılın son çeyreğinde gerçekleşen bu insanlık dışı vahim hadisenin acısını her daim yüreğimizde hissediyoruz. İki devlet tek millet düsturundan hareketle Azerbaycan Türk’ü kardeşlerimizin bu büyük acısını en kalbi duygularımızla paylaşıyoruz.Tarifi ve izahı mümkün olamayan bu gibi hadiselerden tüm insanlığın dersler çıkarması gerektiğini ve gerçekleşen trajedilerden bir vicdan muhasebesi yapılması gerektiğini düşünüyoruz.
Söz konusu insanlık dışı hal ve hareketler üstelik tüm dünyanın gözleri önünde Türk Milletine karşı yapıldığında kör ve sağır hale dönüşen uluslararası kamuoyunun gereken ilgi ve duyarlılığı göstermesini de haklı olarak bekliyoruz.
Tarih boyu Türk Milleti üzerinde gerçekleştirilmeye çalışılan her türlü zorbalığı, katliamları, kirli tuzakları ve hain işbirliklerini hiçbir zaman unutmayacağız ve unutturmayacağız.

Hocalı Katliamının, 29.yıldönümünde,şehitlik mertebesine ulaştıklarına inandığımız Azerbaycan Türk’ü kardeşlerimize yüce Allah’tan rahmet, büyük Türk Milletine sabır ve başsağlığı diliyoruz.

 Mehmet GÜMÜŞ.

İmam-Hatip(Emekli)

#

SENDE YORUM YAZ