logo

Gazeteci Vahdet Topçuoğlu vefat etti

Gazeteci Vahdet Topçuoğlu vefat etti

Anamur Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi, gazeteci Vahdet Topçuoğlu vefat etti.

Koronavirüs testi pozitif çıktıktan sonra bir süre evinde tedavi gören, daha sonra Mersin’e sevk edilen Topçuoğlu, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Bozyazı’da uzun yıllar fotoğrafçılık ve TRT ve Anadolu Ajansı muhabirliği faaliyetleri yürüten ve ilçenin sevilen isimlerinden olan Topçuoğlu’nun vefatı büyük üzüntü yarattı.

Topçuoğlu’nun cenazesi Çopurlu mahallesinde toprağa verilirken, tedbirler dolayısıyla cenazeye katılamayan binlerce seveni, sosyal medyadan taziye mesajları yayınladı.

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, “Bir süredir Covid-19 tedavisi gören Bozyazılı hemşehrimiz Gazeteci Vahdet Topçuoğlu ağabeyin vefat ettiğini derin bir üzüntüyle öğrendim. Değerli ağabeyime Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun inşallah” dedi.

Anamur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zümrüt Cömertler de dernek çatısı altında üzün süre birlikte çalıştıkları Vahdet Topçuoğlu’nun her iki ilçede tanınan ve sevilen bir insan olduğunu ifade ederek, “Tecrübesiyle bizlere büyük katkılar yapan, her iki ilçenin tanımına büyük hizmetleri olan Vahdet ağabeyi kaybetmenin büyük üzüntüsünü yaşıyoruz.  Bozyazı ilçesinin gülen yüzü, Anamur Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu üyemiz çok kıymetli Vahdet Topçuoğlu ağabeyimize Allah’tan rahmet, basın camiasına başsağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.

Anamur Gündem Gazetesi olarak çok değerli meslek büyüğümüz Vahdet Topçuoğlu’na Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına sabır diliyoruz.

Etiketler:
#

SENDE YORUM YAZ